Nenän tuotokset oli jo sen värisiä, että valkosolut taistelevat taudinaiheuttajia vastaan. Tokkopa inluenssaa vastaan voi taistella?
Kohta varmaan kuumetta ja lihakset kipeänä. Se hyvä puoli että paino varmaan putoaa. :D
Kohta varmaan kuumetta ja lihakset kipeänä. Se hyvä puoli että paino varmaan putoaa. :D
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kiirettä pukkaa
Sait taas palstaäijän avauksesta assosiaation omaan ajankäyttöön viitaten viivaa pöydällä
ap: Korvat tuottavat vaikkua enemmän, ja tuntuu oudolta, samoin nenä ja kurkku tuntuu oudolta.
Sitä on nyt liikkeellä vähän joka toisella Jos jollain ei vielä ole niin ei kannata olla varma ettei tule.
Paljon lämmintä juomaa ja lepoa sinulle toivottavasti sinulla on jotain lääkettä siinä kuume voi nousta tosi korkeaksi.
Tuskin tämä influenssa on. Sen pitäis alkaa korkealla kuumeella, joka alkaa yht äkkiä. Ehkä fasting auttaa valkosolujen taistelussa, lisäksi 20 000iu D3 vitamiinia. -ap-
Ootko sä se mun tuleva kirurgi? Pidä nyt huolta itsestäsi. Inkivääriä naamaa.
Olihan kyllä lentsu, kun justiinsa PERJANTAI iski päälle.
Alkoholisti juoma-kaupasta tietenkin kävit ostamassa RESEPTI VAPAATA TROPPIA, niin pärjäät viikonlopun.
Maantaina voi mennä lääkäriin ja voi olla vähän muitakin vaivoja lisäksi joiden itsehoito epäonnistui KOKO VARTALOPUUDUTUKSESTA HUOLIMATTA.
En käytä.
Hyvä, koska minulle kävi aikoinaan niin, että minä sain kerran 6 viikkoa sairaslomaa ja syy oli se, että minä en ollut muistanut lääkitä itseäni ALKOHOLISTI JUOMILLA.
Minä sairastin tuon influenssan. Tai niin oletan että oli se. Korkea kuume monta päivää. Tuntui, että keho lähti puhdistamaan itseään. Vieläkin vähän toipilas olo, mutta jokin pysäytys oli kai tarpeen. Muistan ne fiilikset, ennen kuin sairastuin. Kun ei ole tasapainossa, niin sitten tulee kaikkea.
Mitkö oireet oli ennen kuumetta?
Alkoi paleltamaan ja kurkkuun sattui vähän. Lihaskipuja. Sitten tuli se korkea kuume ja sain nukuttua.
Aina lomien päälle viikko sairaslomaa.
lähtökohtaisesti ite ei tuu tuota harrastettua.
ja moni sairastaa LOMALLA
Joo. ap:lla on vasta ensi viikolla talviloma.
Ei ole tullut kuumetta... ainakaan vielä. Voiskohan tää johtua kuivasta huoneilmasta? Mutta se ei selitä kyllä keltasenvihreää räkää nenässä, eikä kai vaikkua puskevia korvia.
Enkä ole mikään tuleva kirurgi, vaan ihan toisen alan ihminen, vaikka terveysasit onkin yksi suurimmista kiinnostuksen kohteista. n
Suihkussa käynti vähän kostutti limakalvoja, niin olo helpottui.