Nainen, mitä jos tekisin taulun ja laittaisin sen taidenäyttelyyn

Anonyymi-ap

Sen nimi olisi "riipivä rakkaus: aito, pysäyttämätön ja kivulias". Taulun keskellä olisit sinä, kauniit sinisilmäsi, ikuistettuna maalaukseen tunteistani. Kauniit kasvosi, ja herkät utealiaat silmäsi.

Sitten sumua, ja pimeyttä, epävarmuutta, kipua ja tuskaa, joka kuvaisi eroa sinusta, ja miten sielu ja sydän kärsii, joka hetki kaukana sinun sielunkauneudestasi. Taulussa olisi nuolisade, joka kuvaisi tuskaa, kipua, kärsimystä, tulipalo taustalla, joka kuvaisi sydämen liekkiä ehtymätöntä, joka yhä palaa vuoksesi.

Tuska mädättänyt sydämen pienen, mustaksi maalannut. Maaninen mieli ei näe ulospääsyä. Sydän lukittuna vankilaan, kahleisiin, vuotaa se tyhjiin, mutta ei lopeta sykkimistään, vielä jostain toivoa saa. Paremmasta huomisesta kanssasi.

Olet jotain tätä maailmaa kauniimpaa. Liian hyvä tähän paskaan maailmaan, liian kaunis sielu, ehkä siksi sinulle suotiin maailman kauneimmat enkelin kasvot, ja niin kiltti ja aito katse. Mitä vain tekisin, että saisin varjella ja rakastaa sinua, niin kuin ansaitset, antaa koko sydämeni sulle, näyttää kaiken herkkyyden ja kivun sisälläni, viedä sut alttarille asti.

14

493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      Niin koskettava teksti ❤️
      Kun se ihminen vain saisi tietää, että on hänelle.

      • Anonyymi00004

        Jos voin lohduttaa, niin oli tekoälyllä tehty...


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Jos voin lohduttaa, niin oli tekoälyllä tehty...

        No ei todellaakaan ollut, en käytä tekoäly paskaa näihin, omasta sydämestä tuli -AP


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Jos voin lohduttaa, niin oli tekoälyllä tehty...

        Ei se mies näitä itse kirjoittasikaan. Ihminen joka ei tunne mitään. Heppu hakee vain teidän reaktioita ja saa noista kiksejä. Moro


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Ei se mies näitä itse kirjoittasikaan. Ihminen joka ei tunne mitään. Heppu hakee vain teidän reaktioita ja saa noista kiksejä. Moro

        Tunnen todella syvästi asioista, sellaisia tunteita joita ei voi tavan ihminen edes käsittää, olet sekaisin. -AP


    • Anonyymi00003

      En halua sinun tukahduttavaa ja omistavaa rakkautta. Sinussa ei ole mitään turvallista.On nämä kummalliset sivut kun nämä sairaat sekopäät saa täällä syödä
      toisia

    • Anonyymi00005

      😄

    • Anonyymi00009

      Ostaisin sen taulun, jotta tässä tyhjyydessä olisi jotain konkreettista sinusta. Viereen jättäisin tilan hääkuvallemme.

    • Anonyymi00010

      Sitä odotellessa. Ja kyllä, saatan toteuttaa ehdottamasi maalauksen.

      T: Marika

    • Anonyymi00011

      No huh huh kuinka kaunista tekstiä! Aito Rakkaus on juuri tuota, syviä tunteita toista kohtaan. Iloa ja onnea, mutta välillä myös tumma pilviä ja sadetta.

      Aloittajalle: pidä kiinni tuosta rakkaudestasi. Vaali sitä sydämessäsi aina. Pidä sitä kuin kukkaa kämmenellä.

      Rauhaa& rakkautta sinulle toivottaen!
      - xxxx

    • Anonyymi00012

      Kuka kenelle, sitä ei voi tietää täällä koskaan.

      • Anonyymi00014

        Harmi.
        Toivottavasti hän kuulee kuitenkin vielä ,kenelle teksti oli tarkoitettu.
        Niin kaunis kirjoitus.


    • Anonyymi00013
    • Anonyymi00015

      Kauniisti kirjoitettu. 🙏
      Taiteilija Alma-Tademalla oli antiikin kuvastoa ja hempeitä värejä ja ruusuja. Jotain sen tyylistä. 🏛 🌸
      Pari; mies ja nainen katsoisivat toisiaan ja pitäisivät toisiaan kädestä kiinni. Ympärillä olisi ryhmä tyyppejä, jotka huvittelevat viinilasiensa ja hedelmiensä äärellä. Ruusun terälehdet peittäisivät osan maalauksesta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4812
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3942
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      119
      2257
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1974
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1366
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1324
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      168
      1296
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      537
      1156
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1125
    Aihe