Huhuja vain , ko

Kuulin huhuja että Lidl avaa uudelleen liikkeen laitaatsiltaan. olisi kyllä hyvä jos näin kävisi.
10446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tuliisi Kahvila Lidliin Jossa Motoriski Kävisi Kahvilla Kesällä 2026

Äänestä
  • Vilko Urponen Käviisi Lossilla Lidlissä Lapasella 2026

    Äänestä

Olisipa tosiaan hienoa, jos näin kävisi. Repo kun hölmöili Lidlin pihalle...

Äänestä
  • Kyllä olisi mukava, jos Lidl tulisi takaisin!
    Sinne olisi lyhyempi ja turvallisempi matka ajella Turienkin.

    Äänestä

Toivottavasti olisi totta, sillä itse lopetin lidlin käynnit melko nollaan Länsitähden loputtua.
Asun itäpuolella ja ajelin kiltisti siltojen yli mukavampaan paikkaan.
Nykyisen parkkipaikka jo ahdistaa ja kerran joku papparainen peruutti autoni perään.

Äänestä
  • Lidlissä parhaat ja edullisimmat hedelmät , vihannekset ja monet muut tuotteet. Laukku aina täynnä alle viidellä kympillä, esim. cittarissa sama olisi satasen. Toivottavasti ei ole huhu, vaan me täällä lännessäkin saataisiin jotain.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Lidlissä parhaat ja edullisimmat hedelmät , vihannekset ja monet muut tuotteet. Laukku aina täynnä alle viidellä kympillä, esim. cittarissa sama olisi satasen. Toivottavasti ei ole huhu, vaan me täällä lännessäkin saataisiin jotain.

    Cittarista ja muistakin k kaupoista tulee haettua silloin tällöin tarjoukset eikä muuta, mutta prisma ja s kaupat toimii itsellä parhaiten.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Cittarista ja muistakin k kaupoista tulee haettua silloin tällöin tarjoukset eikä muuta, mutta prisma ja s kaupat toimii itsellä parhaiten.

    Meillä Lidl toimii parhaiten, kun ei kiinnosta juosta tarjousten perässä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Meillä Lidl toimii parhaiten, kun ei kiinnosta juosta tarjousten perässä.

    Ei ole Lidl nykyisessä paikassaan mitenkään mukavan oloinen, ahdas ja jotenkin sekava, parkkipaikasta puhumattakaan. Toivottavasti tulee takaisin Laitaatsiltaan!

    Äänestä

Sotkan paikalle, parkkitilat vaan rajalliset

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuulin huhuja että Lidl avaa uudelleen liikkeen laitaatsiltaan. olisi kyllä hyvä jos näin kävisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu