Linukseissahan on tällainen silmäpari saatavilla palkkiin, jotka osoittavat missä hiiri sijaitsee, kun ne katsovat sinnepäin. Mutta onko tällaista saatavilla myös windowsiin?
Vastaukset 8
- Anonyymi00001
Asenna Cygwin linux ja aja Linux-silmiä windowsissa.
- Anonyymi00002
Miksi pitäisi saata
- Anonyymi00003
Sen nimi on xeyes.
- Anonyymi00004
Google sanoi että on olemassa ainakin joku WinEyes minkä pitäisi olla aika samanlainen. Mutta näkeehän sen hiiren sijainnin muutenkin.
Ehkä tosiaan on parempi kasvattaa hiiren kokoa ja/tai lisätä näytön kontrastia jos on vaikeuksia nähdä kohdistinta, mutta kukin tyylillään, tietysti.
- Anonyymi00005
kollimaattori kirjoitti:
Ehkä tosiaan on parempi kasvattaa hiiren kokoa ja/tai lisätä näytön kontrastia jos on vaikeuksia nähdä kohdistinta, mutta kukin tyylillään, tietysti.
Mutta kaikki eivät hoksaa että hiiren osoittimen sijainnin näytöllä voi selvittää katsomalla hiiren osoitinta. Sen takia he tarvitsevat "silmät" jolla voi summittaisesti tajuta hiiren osoittimen sijainnin.
- Anonyymi00006
Mitä niillä silmillä tekee? Paina Ctrl niin se näyttää sen kursorin.
- Anonyymi00007
Juu, hiiren asetuksista voi tosiaan laittaa sen ctrl-näppäimen näyttämään hiiren sijainnin sitä painattaessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 581029
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan70817Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli67796- 62750
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52710- 64667
Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk8652Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33613Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti274557Mersumies201
Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....16500