Sairaalan edessä taitaa olla 3kpl 30min paikkoja jotka on tarkoitettu asikkaille. Näiden edestä alkaa takseille varattu alue. Jälleen tänään kaikki asiakaspaikat oli taksejen käytössä. Autot käy ja kuskit juttelee keskenään. Hyvä hyvä.
Taksit tukkii sairaalan jättöalueen
Anonyymi-ap
18496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Samanlainen sumppu kuin ennenkin, ei juuri mikään muuttunut. samat korpitaxit ja menevät ainaaa haitolla pyörimässä, ei sinne tavan ihmiset sovi pudottamaan tai noutamaan ketään.
Sinne pääsee ambulanssilla parhaiten.
Tiettyyn vuorokauden aikaan viikosta et pääse ambulanccillakaan, ei ole tarpeeksi niitäkään eivätkä taho lähteä enään A.luokan tehtävillekkään, saat olla ja odotella ihan rauhassa infarkteinesi.
Suurin osa kuskeista ammattitaidottomia tumpeloita.
Mikä tätä liikenne järjestelyä kajaanissa vaivaa.samanlsinen paska juna asemalla
Suunnittelijat, jotka eivät käytä itse kyseisiä sairaalan ja rautatieaseman paikkoja eivät ymmärrä typeriä suunnitelmiaan. Ahdasta on. Vienti ja tuonti sairaalalla ja juna-asemalla lähes mahdotonta.
Miten paljon tämä hoitoralli säästää valtion rahaa?????????
Insinööri sai fudut ja lähti sepeli mestariksi 🫨
Aika surkeesti on asiakas paikoitukset hoidettu ja ne mitä on niin rahastuksen alla ja mäen alla..Etupihalla muutama hassu paikka päivystyksen edessä maksuttomia mutta ne aina täynnä...Ei ole mitään järkeä tuossa hommelissa.
Jos olisi ilmaista niin autot jätettäisi miten sattuu ja paikat loppuisivat. Kukaan ei välittäisi säännöistä. On se parkkeeraus maksanut muuallakin vuosikymmenet.
Ei sinne olisi tarvinut tehdä oven eteen ainoatakaan asiakasparkkia lukuunottamatta inva paikoituksia. Taksit ei todellakaan viivy oven edessä niin kauan kuin esimerkiksi labrassa tai polilla asioiva erkki antero tai pirkko liisa.
Rahastakaa parkkiruuduilla.2 euroa / 30 min.
Sama maksu myös henkilökunnan parkkiruutuun.
Vuoden päästä henkilökuntakin kävelee töihin, joko kotoa tai bussipysäkiltä.
Kajaaninhan piti kunnostautua ja profiloitua liikkuvien ihmisten mekkana.
Et sinä maksa parkkiruudusta Terrafamessakaan.
Jos ne taksikuskit ei osaa lukea? Aika isollahan siinä toki on että 3 autopaikkaa ja sen jälkeen taksien parkki. Muttako vaatiihan se jotain tietenni että ymmärtää.
Tiesittekö että taksin saa ajaa myös normaaliin parkkiruutuun ellei sitä erikseen kielletä... Ne ruudut mitkä on ilmoitettu takseille ovat VAIN takseille. Eikä se sitä tarkoita että jos siinä lukee 3 paikkaa varattu takseille etteikö ne voisi ajaa tavan ruutuihin myös.
No sittenhän pitäisi lukea, että kaikki ruudut ensisijaisesti takseille, kulkekaa muut hakijat ja tuojat vaikka hornan kuusesta. Ei kaikki potilaita kyyditsevät jää sairaalan eteen odottamaan, vaan jättävät tai noutavat potilaan parissa minuutissa. Siihen pitäisi saada mahdollisuus niin ,ettei taksit tuki koko kulkuväylää.
Tosi hyvät hinkit sillä Eerikalla
Kuka Eerika taxin nro?