Hämeenlinnan ja hyvinkään välissä
Vastaukset 10
- Anonyymi00001
Hämeenlinna on kanssa väliinputoaja - Helsingin ja Tampereen välissä. Pallolla kaikki ovat väliinputoajia - sitäpaitsi.
- Anonyymi00002
Vanha trauma: kauan sitten, kun riksussa oli jo palveluita, riksu jäi lopen ja hausjärven väliin. loppilaiset menivät mieluummin oittiin asti hoitamaan asioitaan. halveksivat riksulaisia.
ihan vaan näin pienillä kirjaimilla sanottuna - Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Vanha trauma: kauan sitten, kun riksussa oli jo palveluita, riksu jäi lopen ja hausjärven väliin. loppilaiset menivät mieluummin oittiin asti hoitamaan asioitaan. halveksivat riksulaisia.
ihan vaan näin pienillä kirjaimilla sanottunaEi yllätä. Seuratkaapa keväällä kun pohjoiseen lentävät muuttolinnut käyttäytyvät oudosti. Heti Hyvinkään yli lennettyään ne kääntävät vatsapuolen ylöspäin ja lentävät selällään Riksun yli. Ovat nähneet siihen mennessä matkallaan jo riittävästi kurjuutta.
- Anonyymi00008
Tosiaankin, Kanta-Häme on väliinputoaja Hki-Tampere-välillä. Kaupungeista (3 kpl) rautatie pitää Riihimäen ja Hämeenlinnan väkilukua vielä pystyssä, Hämeenlinna tosin on kasvanut harppauksin massiivisten kuntaliitosten takia... Forssa on jo kutistunut huomattavasti parin vuosikymmenen ajan. Suomi on jo saamassa ja saanut omat "flyover countrynsa". Suurimmat kaupungit ympäristöineen elävät, muu maa kuihtuu. Surkea tilanne.
- Anonyymi00003
Niin on, tosiaan.
- Anonyymi00005
Nythän on saatu somevaikuttajia. Kyllä ne kaiken muuttaa hyväksi.
- Anonyymi00006
halpa nakki lihiksen välissä.
- Anonyymi00007
Mul on semmonen tunne että riksun biltema loppuu kun rakensivat uudet kahvioinee hyvinkäälle ja hämptonii....
- Anonyymi00009
Seuraava paikka mikä menee konkkaan riksussa on ........vahinkotavarakeskus...siel on hiljaista kuin leninin mauseleomissa ja pelkkää roinaa myynnis...
- Anonyymi00010
Ja Jokela väliinputoaja Hyvinkään ja Järvenpään välissä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja3031250Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3121232- 95969
Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50968- 106909
- 101899
- 111752
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh18654- 64588
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3587