Vaisaaren koulun kännykkä kielto

Anonyymi-ap

Miten kännykän käyttö kielto siellä Vaisaaressa on mennyt? Ovatko teinit noudattaneet kieltoa? Kertokaahan omia mielipiteitä tähän kännykkä kiellosta Vaisaaren koululla.

11

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Eivät noudata ja opettajat eivät pysty valvomaan kun oppilaita niin paljon.

    • Anonyymi00002

      Rehtori on päättänyt että meillä oppilailla ei ole oikeutta kännykkään koulupäivän aikana, mutta me kyllä keksimme keinot niin että rehtori ei huomaa mitään.

    • Anonyymi00003

      Minä käytä puheli koulu. Koko aika. Aika pieni puheli. Opettaja ei huomata. Soita kotiin äiti tai kaveri. Myös ulkonaa kaveri soita. Ei ongelma. Kiitos.

    • Anonyymi00004

      Kun puhelimet on kielletty niin yhä useampi oppilas on sitten siirtynyt kannabiksen käyttöön. Onko se muka parempi kuin puhelin? Eipä taida olla.

      • Anonyymi00005

        Kyllä kannabis on paljon isompi ongelma kuin kännykkä joten eiköhän olisi syytä kieltää kannabiksen käyttö ja sallia puhelimen käyttö.


    • Anonyymi00006

      Kommentoin lööperiä itselleni

      • Anonyymi00007

        Älä kommentoi se on niin helppoa.


    • Anonyymi00008

      Yhtä lailla aikuisilla kännykän käyttö ongelmallista. Kuten minulla. Etätöissä helppo vilkuilla vähän väliä ”tärkeitä asioita” somesta. Ratkaisin asian laittamalla luurin äänettömälle ja jättämällä sen alakertaan, työhuone yläkerrassa. Kännyn tsekki kahvitunneimma ja lounastauolla. Työteho larantui huomattavasti kuten keskittymiskyky. Työasioiden hoitamiseen oma puhelin mutta siinä ei somea tms. hömppää ole.

    • Anonyymi00009

      Nostanpa turhan ketjuni

    • Anonyymi00010

      Kännykkä on usean teinin elävä jatke.

    • Anonyymi00011

      Persiilleen meni kännykkäkielto, ny on koko koulu palasina !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      89
      3872
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      198
      1509
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1400
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1090
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1030
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      326
      1023
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      47
      939
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      909
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      131
      908
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      899
    Aihe