Pian katoaa maailmasta ihmisiä silmänräpäyksessä miljoonia, satoja miljoonia, toivottavasti jopa miljardeja. Uskossa olevat menee Jeesuksen luokse. Maassa alkaa vaivan aika.
Moni on varmaan ajatellut näitä maailman kriisejä kuten Ukrainaa, koronaa jne. Sekä edessä olevaa suursotaa joka alkaa pian. Ne liittyy lopunaikoihin joista Raamattu kertoo.
Myös propaganda ufoista ja alieneista lisääntyy koska saatana haluaa valheella selittää tulevan tempauksen jossa osa ihmisistä katoaa. Saatana voi selittää ne muukalaisten tekoina vaikka täältä lähteneet on Jeesuksen luona kotona.
Tehkää parannus ja uskokaa evankeliumi.
Tempaus lähestyy
26
251
Vastaukset
- Anonyymi00001
Huomaatkos, kukaan ei vastaa. Uskovat tempaistiin jo. Ja sinut jätettiin meidän syntisten kanssa tänne odottamaan helvetin tuleen joutumista. Jospa et ollutkaan niin täydellinen kuin viesteissäsi annoit ymmärtää?
- Anonyymi00002
Täydelliseksi en ole itseäni ajatellutkaan. Viestieni tarkoitus ei ole osoittaa että minä olisin täydellinen vaan nuhdella ja varoittaa että ne ilmeiset vääryydet mitä täällä idässä harjoitetaan laajasti, ovat vaaraksi ihmisille itselleen. Pitää tehdä paranus. Tempaus on pian
- Anonyymi00005
Anonyymi00002 kirjoitti:
Täydelliseksi en ole itseäni ajatellutkaan. Viestieni tarkoitus ei ole osoittaa että minä olisin täydellinen vaan nuhdella ja varoittaa että ne ilmeiset vääryydet mitä täällä idässä harjoitetaan laajasti, ovat vaaraksi ihmisille itselleen. Pitää tehdä paranus. Tempaus on pian
Ufotko käy hakemassa?
- Anonyymi00020UUSI
Kuka on väittäny olevansa täydellinen eikö ny semmoisen pitäs jo melkoinen idiootti olla joka tällaisella palstalla kuin suomi24 väittäisi olevansa täydellinen kaipa ny silloin olis jotain täydellisempääkin tekemistä kuin viettää tai kuluttaa aikaansa täällä vai tekikö täydellinen elämä elämästä tylsää vai perinteisesti sen h elvetin kummin kävi
- Anonyymi00003
Te ette muuten lähde yhtään mihinkään. Uskovaiset ovat pahimpia murhaajia kautta aikain.
- Anonyymi00004
Kyllä me lähdetään, heikkiläntien kattoterasille!
- Anonyymi00021UUSI
Ei uskovaiset itse välttämättä niinkään vaan nämä jotka kätkeytyvät uskon varjoon ehkä enemmänkin sotiin uskonto ei ole tekosyytä kummempi riipuvainen koskaan tekosyytä parempaa syytä teoilleen ole tarvinnu
- Anonyymi00006
Niin. Viimeinen iso lemppaus on myöhemmin.
- Anonyymi00007
Se taivas ja helvetti on täällä maan päällä. Elämä on toisille hyvää ja toisille yhtä helvettiä.
Kun kuolet sinut potkaistaan arkussa hautaan ja sinne jäät.
Aikaamyöten hautapaikkasi annetaan toiselle ja paikalle haudataan toinen ihminen.- Anonyymi00008
Ja sieltä haudasta et ylös nouse.
- Anonyymi00011
Kyllä Jeesuksessa kuolleet herätetään kuten Raamatussa on kerrottu.
- Anonyymi00012
Anonyymi00008 kirjoitti:
Ja sieltä haudasta et ylös nouse.
Kyllä pääsee jos on Valmetin-neliveto mukana.
- Anonyymi00022UUSI
Näinhän se on (elämä siis) syntymästä hautaan itsestä on kiinni mitä siinä välillä tekee
- Anonyymi00023UUSI
Anonyymi00011 kirjoitti:
Kyllä Jeesuksessa kuolleet herätetään kuten Raamatussa on kerrottu.
Usko mitä haluat
- Anonyymi00009
Minut temmattiin vuonna 94 pois työelämästä. Siitä lähtien olen ollut työtön!
- Anonyymi00024UUSI
En ollu verokorttitöitä edes vielä tuolloin alottanu ikää oli vasta 14-15 riippuu onko kyse alkuvuodesta vai loppuvuodesta
- Anonyymi00010
Tempaus on virheellinen käsitys, tempaus on esitetty renesanssimaalari Raphael:in viimeisessä maalauksessa Transfiguration Raphael. Tempaus tarkoittaa kevenemistä tai keventymistä, jonka aiheuttaa maallisten ja uskon asioiden balanssi. Kaikkien asioiden ollessa lopulta balanssissa ihminen kevenee ja kokee elämässään keveyttä. Vain keventynyt ihminen voi olla todella avuksi toisille ihmisille (muut yrittävät siirtää omaa raskauttaan toisille).
Joka on sanoittanut laulun Rafaelin enkeli on tiennyt jotain tästä asiasta.- Anonyymi00013
Tempaus on Raaamatussa kerrottu tosiasia joka tapahtuu pian. Ihminen voi olla sitenkin avuksi toisille, että kertoo että on tehtävä parannus. Toki monella muualkin tavalla.
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Tempaus on Raaamatussa kerrottu tosiasia joka tapahtuu pian. Ihminen voi olla sitenkin avuksi toisille, että kertoo että on tehtävä parannus. Toki monella muualkin tavalla.
Tempaus on tosiasia sillä jo 17 vuotiaana minut temmattiin työelämään. Toinen tempaus tapahtui kun eräs irstas nainen vei minut avioon. Kolmas tempaus oli se kun minua yritettiin saada helluntailaiseksi.
Neljännen tempauksen tein ihan itse. Hankin itselleni vieraan naisen jota rakastelin hillittömästi. 3 vuotta irstailua kesti ja se tekikin hyvää niin ruumiille kun sielullekkin .
Nyt etsin uutta naista
- Anonyymi00015
- Anonyymi00016
Nosto
- Anonyymi00017UUSI
(Mutta Jumalan siunaus pääsee tulvimaan kauniisti ja kirkkaasti seurakuntayhteyteen, kun vihamielinen vikoilu ja sormella osoittelu sekä pahan puhuminen lakkaa. Jes. 58.9.
Juoruilu – panettelu – parjaus ja vikoileva syyttely ovat samaan viha- ja kapinamielisen arvostelun kategoriaan kuuluvia asioita, jotka eivät kuulu uskovien elämään.)
'
Siis uskovat ei kestä yhtään kritiikkiä kun tuntevat olevan aina oikeassa?
kritisoivat itse siis kapinamielisiä.
Kyllä jokaisella ihmisellä tulee olla oma tahto ja oma päätäntävalta mitä tekee ja mitä ei.- Anonyymi00018UUSI
nuhteluun jopa kehoitetaan Raamatussa. eli kateus, juoruilu, kieroilu yms pois. nuhtelu ei ole parjaamista.
- Anonyymi00025UUSI
Olen panetellut paljaalla 👨
- Anonyymi00026UUSI
Olen laavulla pannut paljaalla b rappuun ja sain hirveän herbeksen 🤣
- Anonyymi00027UUSI
Uskotaan Jeesukseen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat331421Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69112541000 kavallettu rahaa
uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.431003- 105998
- 68825
Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö56779- 42776
Fantasioista
Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai117775- 29675
Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.55635