Saisikohan Kiteellä kenestä ryyppyseuraa? Baaritarjonta on melko heikkoa. Itellä löytyisi puitteet; alkoholia, sauna, karaoke- ja discolaitteisto, makuupaikat jos haluaa reivata klo 4 yöhön… Kiinnostaisiko ketään? Tulijat voisivat tuoda vaikkapa omia juomia ja grillattavaa, ulkokeittiö löytyy. Myös avantoon pääsee saunasta jos haluaa.
Vastaukset 9
- Anonyymi00001
Niin ja Villalassa olisi paikka, voin vaikka järjestää kyydityksen keskustasta ja takaisin.
- Anonyymi00014
Kitee on kohta venäjää.
- Anonyymi00002
Kysy munamartoilta?
- Anonyymi00004
Kysy jonnelta ajaa pemarilla jakaa peräpenkillä sitä .....
- Anonyymi00005
Kysy kesäladelta
Sieltä löytyy alan ammattilaisia sammumattomuus takuulla- Anonyymi00006
Ei muuten löydy nykyisin! Se oli silloin vanhaan hyvään aikaa kun alan ammattilaisia oli useita jokaisella pienelläkin Kesälahden kylällä, mutta kato on käynyt ja noutaja vienyt.
Ne harvat jotka hengissä siitä rylläkästä selvisivät jotenkuten, ovat raitistuneet "pakon edessä" eli elimistö ei enää kestänyt ja muutama poistui tästä elämästä omasta tahdostaan. Uutta uljasta sukupolvea ei enää nouse, joten ne jotka kuvittelevat jotain olevansa asiaan liittyen, ovat pelkkiä säälittäviä rääpäleitä ja tyhjänpäiväisiä harrastajia verrattuina aikaisempaan sukupolveen. Eikä tämä ole huumoriksi tarkoitettu! - Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Ei muuten löydy nykyisin! Se oli silloin vanhaan hyvään aikaa kun alan ammattilaisia oli useita jokaisella pienelläkin Kesälahden kylällä, mutta kato on käynyt ja noutaja vienyt.
Ne harvat jotka hengissä siitä rylläkästä selvisivät jotenkuten, ovat raitistuneet "pakon edessä" eli elimistö ei enää kestänyt ja muutama poistui tästä elämästä omasta tahdostaan. Uutta uljasta sukupolvea ei enää nouse, joten ne jotka kuvittelevat jotain olevansa asiaan liittyen, ovat pelkkiä säälittäviä rääpäleitä ja tyhjänpäiväisiä harrastajia verrattuina aikaisempaan sukupolveen. Eikä tämä ole huumoriksi tarkoitettu!Totta joka sana. Legendoja oli useita.
- Anonyymi00013
Entä mistä saisi ryppyseuraa? Eli mistä saisi ryppyistä reikää? 😛
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981201
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku86817Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29761- 64677
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15531Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466