Lapinlahden apteekki

Aivan surkeaa palvelua jälleen kerran.Lääkärin määrämiä lääkkeitä ei taaskaan löytynyt. "Oletko jo ottanut viimeisen tabletin" "Oliskohan Iislamessa tai Siilinjärvellä"
Usein ei ole lääkärin määräämää lääkettä - aina vaihdetaan toiseen. Nyt ei löytynyt ollenkaan lääkärin määrää lääkettä. "Tule huomenna" En voi olen Milanossa.
Nykyisen apteekkarin aikana tämä on toistunut usein.
Ennen sai sen lääkkeen mitä lääkäri oli määräännyt.
13629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Iisamessa on hyvä apteekki torikulmassa ja palvelu parasta aryhmää neuvovat lääkeasioissa ja käsilääkeitä saa opastusta kans .

Äänestä
  • Joo jos apteekkarilla ei ole hilloo millä ostaa lääkkeitä varastoon kun se saa lääkkeistä korvauksen kun se on myynnyt lääkeet ja laittanut tiedot kelaan ei näillä pikkuapteekeilla ole varaa joten ei muuta kuin siiliin tai iisalmeen kiitos

    Äänestä

Minulle sanotaan että ei ole lääkkeen vaihtokieltoa jos ei ole heillä sitä lääkettä minkä lääkäri on määrännyt. Keskussairaalan lääkärit ovat äkäisiä jos näkevät että on vaihdettu tärkeitä lääkkeitä. Olen joskus tutkinut vaintoehtoisten lääkkeiden sisällysluetteloa niin löytyy siellä joku aineosa mikä on erilainen kuin mitä alkuperäisessä lääkkeessä. Mietin että kuinkahan se vaikuttaa pitemmän päälle yleisvoinnissa.

Äänestä

Iisalmessa käydessä kauppareissulla piipahdan usein torikulman apteekissa. Kaikkea löytyy sieltä. Aina tulee joku neuvomaan jos itse ei löydä jotain itsehoitolääkettä. Kävin joskus myös cittarin pikkuapteekissa. Sama kävi kuin täällä oman kylän apteekissakin ettei ollut valitettavasti juuri sillä hetkellä sitä kysymääni reseptilääkettä. Ymmärrän hyvin että pienet apteekit kipuilevat kannattavuuden kanssa ja lääkkeiden hinnat nousevat ja asiakaskuntaa on houkuteltava lääkeostoksille päivittäistavarakaupan asiakkaista.

Äänestä
  • Prisman yhteydessä oleva apteekki myös hyvä Iisalmessa. Välillä jopa Kuopiossa tai Helsingissä käydessäni ostan lääkkeeni sieltä.
    Lapinlahden apteekissa häiritsee kuulo-ja näköetäisyydellä olevat uteliaat asiakkaat. Muutoin ihan ok apteekki.

    1Äänestä

Osta hotapulveria se auttaa joka paikkaan.

Äänestä

Vielä teille työttömille ja eläkeläisille lääkettä!!! Parempi paikka tiedetään teille....

Äänestä
  • Eläkeläiset ovat suuri asiakasryhmä! Myös apteekeille. Tiedoksi vaan!! Moni apteekki pysynee pystyssä eläkeläisvoimin?

    Äänestä

Lapparissa on todellakin hyvä ja asiantunteva apteekki. Palvelu ihan huippua.
Kaikenlaiset kitisijät voikin mennä muualle tai syödä käpyjä.

Äänestä
  • Niin on hyvä ja asiallinen palvelu .
    Mikä ihmisiä vaivaa kun aina valitetaan joka asiasta.
    Kiitos lapinlahden apteekin kaikille siellä työskesteville hyvästä palvelusta.❤️

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Niin on hyvä ja asiallinen palvelu .
    Mikä ihmisiä vaivaa kun aina valitetaan joka asiasta.
    Kiitos lapinlahden apteekin kaikille siellä työskesteville hyvästä palvelusta.❤️

    Mielipiteitä on monia. Sinun mielipiteesi ei ole kaikkien! Tätä ei lapiñlahtelaiset ymmärrä! Ihmisiä haukutaan elleivät he ole samaa mieltä kanssasi.
    Apteekkeja on ympäri Suomen. Palvelun voi kokea erilaisena eri paikoissa.
    Ostaa voi mieleisestään paikasta. Niin lääkkeet kuin muunkin tarvitsemansa! Niitä palveluja käytetään, jotka koetaan hyviksi. Osta sinä lapinlahdelta, minä ostan mistä haluan!

    Äänestä

Alan siinävaiheessa valitta kun minusta itsestä tulee täydellinen . Odotan sitä päivää mutta tuskin tulee koskaan !

Äänestä

Ei varmaan tule

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aivan surkeaa palvelua jälleen kerran.Lääkärin määrämiä lääkkeitä ei taaskaan löytynyt. "Oletko jo ottanut viimeisen tabletin" "Oliskohan Iislamessa tai Siilinjärvellä"
Usein ei ole lääkärin määräämää lääkettä - aina vaihdetaan toiseen. Nyt ei löytynyt ollenkaan lääkärin määrää lääkettä. "Tule huomenna" En voi olen Milanossa.
Nykyisen apteekkarin aikana tämä on toistunut usein.
Ennen sai sen lääkkeen mitä lääkäri oli määräännyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu