Näitä kiinteistö kusetuksia alkaa jo olla liikaa paikkakunnalla, mistä tämä oikeen johtuu.
Vastaukset 22
- Anonyymi00001
Kes kustassako niitä on vai kylillä ?
- Anonyymi00002
Liikaa Kustu kiinteistöihin
- Anonyymi00003
Nii se arveli naapurin Kustuki ku lllalla pyörähti.
- Anonyymi00004
niin että sielläkö ei ehditä pihalle asti vaan nurkkaan lasketaan kumpikin lasti??
- Anonyymi00005
Normi kepulointiaha tuo.....
- Anonyymi00006
Ei tunnu olenkaan mukavalta kun joutuu uhriksi
- Anonyymi00007
En sitten varmasti rupea uhriksi,eli en tee asunto kauppoja paikkakunnalla.Paljon pitää muuttua että luottaisin.
- Anonyymi00008
Poismuutto paikkakunnalta helpottas merkittävästi
- Anonyymi00009
On niitä liikaa
- Anonyymi00010
Ka, ovat nii lipeviä.
- Anonyymi00011
Osuitpa oikeaan sanaan, yhdistettynä lipevään hymyyn. Moraali hukassa
- Anonyymi00012
Surkeita tapahtumia
- Anonyymi00013
Aikaa näyttää
- Anonyymi00014
Onhan se surullista ostajan kannalta jos esim olet ostanut talon tai osakkeen ja luottanut myyjään välittäjään ja kuntotarkastajaan ja että hyvässä hengessä kauppa tehtiin, kaikki on kunnossa ja sitten paljastuukin kaikinlaisia vikoja. Siinä on sitten ostajalla kallis prosessi edessä jos myyjä ei suostu korvauksiin tai kaupan purkuun. Uhrilla/ostajalla kun ei ole mitään suojaa,vaikka laissa niin annetaan ymmärtää. Itse olisin hyvin epäileväinen kaikissa kiinteistö ostossa.
- Anonyymi00015
Hyvä kun virasto on alkanut seuraamaan näitä kiinteistövälittäjiä varmaan sen verran valituksia on tullut että jotakin on tehtävä.
- Anonyymi00016
Pienten paikkakuntien kiinteistövälittäjiä tarkkaillaan onhan se hyvä. Väärinkäytöksiä on, eihän niitä muuten tarkkailtas.
- Anonyymi00017
Ei taida vielä olla paljastuksien aika
- Anonyymi00018
Parempaa tiedottamista
- Anonyymi00019
Taas oli näistä talokaupoista lehtijuttuja, ostajat kärsivät huijauksista.
- Anonyymi00020
Mitähän vielä paljastuu
- Anonyymi00022
Onhan se hirveä joutua velka helvettiin ostettua talon tai osakkeen jossa home kosteus mikrobi ym vaurioita.
Talon tai osakkeen osto kun on tavallisen ihmisen elämän suurempia investointeja.
Enään ei voi luottaa mihinkään nykypäivänä - Anonyymi00023
On ja hyvä kun näitä talokauppoja on alettu jo ottamaan vakavasti.
Taas oli päivälehdessä tapaus jossa myyjä oli syytettynä petoksesta. On räikeään toimintaa .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45717
- 20649
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48620- 53608
- 46579
- 76576
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan186525- 41522