Persu tietää kaiken

Persisti puhuu sinnikkäästi yrittäen valistaa vähemmän tietäviä taviksia totuuteen. Litteä maa puheet hämmentää, ettäkö koulussa olisi valehdeltu ja kuussa ei muka käyty.
Persut löytää oikeat lähteet tavikset vain lätäkön. Trumpistakin persu tietää enemmän. Usa on suuri merkittävä maa ja niin on Venäjäkin. Tavikset ovat kuin lampaat laitumella odottaen portin takana pääsyä latoonsa mutta persu näkee ettei aitoja ole ja kävelee minne haluaa vapaana. Persisti,engl sana tarkoittaa sinnikästä
31441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Persu uskoo, että maa on litteä ja tähdet on liimattu taivaaseen.

Äänestä
  • Entäpä jos se on totta. Raamatussa on kohtia jotka viittaavat samaan.

    Äänestä

Persut on turve uskovaisia. Suo-kuokka ja Jussi halla-aho

Äänestä

Mihin Suomi tarvitsisi perussuomalaisia, Purran leikkaamisesta on saatu tarpeekseen, maahanmuuttovastaisuus mitä merkitystä sillä, hallitukset sen päättää yhteisellä päätöksellä.
Ei Suomi hyödy persuista mitään.

Äänestä
  • Ei aloitus koske politiikkaa. Palstalla jatkuvasti mollataan joka asiaa persuksi. Siksi sen kirjoitettu kun joitakin selvästi kalvaa miksi heitä mollataan.

    2Äänestä

Suomalaisia ei voida lennolla sotalueelta koska ei ole rahaa
ilmoittaa al - koholin leiriltä islamisteja Suomeen rahdannut
Sudanin YK:n vallankumouksen järjestyskommissario ylioppilas Pekka Haavisto

Äänestä

Nyt itkua vääntävät, kun eivät pääse valtion piikkiin pois hiekkadyynien keskeltä, pitikö mennä kriisialueelle, kysyn vaan.

Äänestä

AlHolista kyllä Peku hoitaa viittapopulat kotia.

Äänestä

Eikö Only Fans turistit saaneet reissustaan pätäkkää tarpeeksi paluu lippua varten? Merkilaukkuja sentään ja kuka niitä enää edes pitää kuin halvan näköiset ja kun tietää mitä ne tunnetut muotitalot ovat tehneet, ihmiskauppaa..

Äänestä

Katsoin YLEn netyi txt uutisia ja tulin vihaiseksi. Höpö asioita.

Äänestä

Bolshevikkien tietotoimisto Tass lennättää

Kremlin tiedottaja Dimitri Paskhovi on kommentoinut Suomen päätöstä poistaa ydinaseita koskevia rajoitteita.

Paskhovin mukaan Suomen lausunnot sijoittaa ydinaseita maahansa ovat uusi toivottu avaus Euroopassa

– Lausunnot johtavat Euroopan mantereella. Nämä lausunnot lisäävät myös Suomen turvallisuutta, joka on aiheutunut Suomen viranomaisten toimista. Me rysät emme uskalla nyt hyökätä ja pystymme vainvilttuilemaan sillä välin jos sitäkään

Äänestä

Anon tänään YT videolla taas vääriä Trump väitteitä. Esti joskus minun kommentin,en voi joten jos joku muukin katsonut : Miksi Trump olisi nykyisessä asemassa jos kuuluisi pahiksiin? Ei kuulu. Kaikki ei ole niin kuin saattaa näyttää nille joilta puuttuu parempi tietämys ja seuranta asioista josta ei mediat kerro.
Iranin kouluampumis juttu oli väärä ja se on oikaistu.

Äänestä
  • Iran on Illuminated Freemasonry, yksi Israelissa vallassa olijoiden,muurarien työkalu sotien ylläpitämisessä hyödyn vuoksi. Iranin kansan vapauttaminen heidän omiin käsiinsä siinä on kysymys.
    Median on omistanut sama taho joten emme tiedä mistään mitään..

    Äänestä

Persu tietää tämänkin asian josta suvaitevat eivät ole koskaa kuulleetkaan....

Ulkomaalaiset kansoittavat Suomen vankiloita – Näistä maista he tulevat
Risen tilastot kertovat: Ulkomaisten vankien määrä on ollut kasvussa jo pitkään.

Äänestä
  • Niinmuttakun ne on niin ihania,,eri värisiäkin niin siksi me niitä ihaillaan!

    Tuula (tukevasti suvakki)

    Äänestä

Persut sen tietää. Niitten toiveammatti on vanginvartija tai keskitysleirin vartija.

Äänestä

Jokaisen persun unelma on olla jonkinlainen pikku-hitleri.

Äänestä
  • Kuka onkaan H tyttären poika jolla on Merkel eno

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Kuka onkaan H tyttären poika jolla on Merkel eno

    Se eno kyllä käytti naisten vaattteita mutta oli biooginen mies. Euroopan tunnetuimpia H lapsi.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Se eno kyllä käytti naisten vaattteita mutta oli biooginen mies. Euroopan tunnetuimpia H lapsi.

    Oli pm maassa.

    Äänestä

Eikö kukaan osaa vastata tuohon H kysymykseen?

Äänestä

Eerola on muutakin kuin ex-varapuhemies ja venäjämielinen.
Se osaa venyttää naamaa.

Äänestä
  • Jos ei ole venäjämielinen on sitten saatananpalvoja natsi khassari juutal zionisti pedojen puolustaja..

    Äänestä

Ano on väärässä Trumpin jaUsan suhteen. Ei tiedä mikä suunnitelma on.

Äänestä

"Persisti puhuu sinnikkäästi yrittäen valistaa vähemmän tietäviä taviksia totuuteen"

Persisti ON SE VÄHITEN TIETÄVÄ. Ei se ketään pysty valistamaan.

Äänestä
  • Sokea usko Mediaan vie Ukraina faneja häpeä penkille. Kannatatte khazarian mafiaa, Biolabs, pedoja, ihmiskauppaa.. Valheita kaikesta

    Äänestä

https://youtu.be/PAcmb5C2bAs?is=JNn65W3-mQrYBccM
Ano puhuu suomalaisista jotka eivät ole oppineet mitään 90 luvun lamasta ym. ja uskomisesta Mediaan. Kanavalla on kuvauksia Karjalasta ja nyt viime aikoina Moskovasta. Laadukas kuva ja ääni. Jos kiinnostaa tieto niin katsokaa. Ei ole Mitään poliittista juttua. Samoja asioita mikä olen ihmetellyt vuosia.

Äänestä
  • Ano Turtiainen loikkasi persuista ja uusi henkinen (ja fyysinen) koti löytyi Moskovasta:))

    Äänestä

No joku katsonut?

Äänestä

Ano ex persu ei tiedä mitä tapahtuu oikeesti.. Trump taas hampaissa.
Kuulemma ihmiset luulee että YK Agendaan 2030 tulossa. No ei ole. Todellakaan ei sitä, älkää pelätkö.
Muutos kyllä tulee.. ja 70 palsta ja olette nuoresta lähtien uskoneet että kaikki mitä kirjoitettu ja sanottu TV on totta. EI OLE. Olette ja olemme aivopestyjä olleet koko ikämme sionisti jewsin yms toimesta! Pitää itse osata etsiä, hakea tietoa ja totuutta maailmasta. Se ei ole sellainen kuin luulette. Mitä tapahtui 26 000v sitten? Ihmiset nyky maailmassa ovat kaikista tyhmimpiä edellisiin. Ettekö koskaan mieti ketkä rakensi upeita vanhoja koristeellisia rakennuksia joiden käyttötarkoitus on muutettu alkuperäisestä esim muutettu kirkoiksi ja vale tekijöitä. Millään niitä ei ole montaa. Ulkomailla paljon. Ne on nyky ihmiset löytäneet eivät rakentaneet.

Äänestä

presei levälintmanni painaa pskaansa putkesta kuin tyhjää vain sossu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persisti puhuu sinnikkäästi yrittäen valistaa vähemmän tietäviä taviksia totuuteen. Litteä maa puheet hämmentää, ettäkö koulussa olisi valehdeltu ja kuussa ei muka käyty.
Persut löytää oikeat lähteet tavikset vain lätäkön. Trumpistakin persu tietää enemmän. Usa on suuri merkittävä maa ja niin on Venäjäkin. Tavikset ovat kuin lampaat laitumella odottaen portin takana pääsyä latoonsa mutta persu näkee ettei aitoja ole ja kävelee minne haluaa vapaana. Persisti,engl sana tarkoittaa sinnikästä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu