Uutta erikoismallia pukkaa!

Anonyymi-ap

”Skoda julkistaa ensi viikolla uuden Octavia GRS -erikoismallin

Skoda valmistautuu esittelemään täysin uuden erikoisversion suositusta Octavia-mallistaan. Ensi viikon tiistaina julkistettava Skoda Octavia GRS on valmistajan mukaan kunnianosoitus rohkealle insinöörihengelle ja rajojen kokeilulle.

Mallin nimen tausta on yllättävä: GRS tulee sanoista Grigori Rasputin Sport. Skodan mukaan nimi kuvastaa arvaamattomuutta, mystiikkaa ja tinkimätöntä omaperäisyyttä, joita yhtiö haluaa tuoda esiin erikoismallin markkinoinnissa. Samalla Skoda haluaa kunnioittaa Rasputinin muistoa.

Tekninen puoli on täyttä timanttia. GRS-mallin voimanlähteeksi on valittu 70 hevosvoiman tehoinen työntötankomoottori, jonka Skoda kuvailee ajonautintoa painottavaksi ratkaisuksi. Auton kehitystyöstä vastaa tuttu vRS-huippuvirityspaja Kalugassa, joka tunnetaan myös Monte Carlo -erikoismalleista. Pääsuunnittelijana on toiminut Frodotoli Mumstov.

Skoda ei ole vielä paljastanut tarkempia varustelutietoja, mutta valmistaja lupaa, että GRS ei jätä ketään kylmäksi. Mallin odotetaan saapuvan rajoitettuna sarjana valikoiduille markkinoille.

Julkistus tapahtuu tiistaina Skodan suorassa verkkolähetyksessä.”

13

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Malliston huipulla on Lavrenti & Berija jossa on 24 karaatin lehtikullalla pinnoitetut ikkunaveivit.

    • Anonyymi00002

      Ja tuossako on taas koko viikon suuren ponnistuksen hedelmä. Eikö ihmisellä ole muuta elämää ja tekemistä kuin sekoilla Suolessa?
      Toivottavasti sinulle järjestyy hoito ja lääkitys vihdoinkin.

      • Anonyymi00003

        Voi ressukkaa. Kyllä sua ahdistaa pahasti sen Sokotasi kanssa.
        Ota tuikku murheeseen, niin selviät jotenkin huomiseen ja sitten on taas urakoitava uusi spämmi.

        Kyllä vähän säälittääkin, että Skeidan omistajaa ahdistaa noin pahasti. Saatat olla vaarallinen liikenteessäkin tuollaisen katkeruuden kanssa.

        Kaada lisää öljyä moottoriin ja rasvaa köysi.


      • Anonyymi00005

        Nauraahan ihmiset skoodalle. Ja sellaisen omistavalle.


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Nauraahan ihmiset skoodalle. Ja sellaisen omistavalle.

        Kukaan ei itke...he ajavat nyky länsi Skodalla...siis parhaalla länsiautolla ...NAM!


    • Anonyymi00004

      Tuleeko tuo Kulag (Kylaq) malli Suomeen myös? Jore

    • Anonyymi00006

      Putinsport on lestaauto
      matkustamoon mahtuu 7 pulleroa.

    • Anonyymi00007

      TROOL! !! TRÖÖL! VARO TOYOTAFANI TROLLIA!! PIETARIN TROLLITEHTAAN SPÄMMIÄ 27/7/365 EIKÄ LOPU KOSKAAN!?!?

      • Anonyymi00008

        MOI TRÖÖL JÄBÄ!!
        MILLOIN PÄÄSIT POIS SULJETULTA????


      • Anonyymi00009

        Tuo 27/7 on tosi hauska keksintö, kiitos siitä.


      • Anonyymi00010
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        Tuo 27/7 on tosi hauska keksintö, kiitos siitä.

        Skodistin elämä on niin vaikeaa, että jokainen päivä tuntuu kolme tuntia normaalia pidemmälle. Kärsimystä, tuskaa, hammastenkiristystä, jopa pahoinvointia ja ylenantoa jenkemin takia.


      • Anonyymi00013
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Skodistin elämä on niin vaikeaa, että jokainen päivä tuntuu kolme tuntia normaalia pidemmälle. Kärsimystä, tuskaa, hammastenkiristystä, jopa pahoinvointia ja ylenantoa jenkemin takia.

        sulla näyttää olevan ....toope! Ei meillä ,joilla on SKODA!


      • Anonyymi00014
        Anonyymi00013 kirjoitti:

        sulla näyttää olevan ....toope! Ei meillä ,joilla on SKODA!

        Onko ihan ,LÄNSI ZKODA? …se on NAM!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe