Kaukana kotoa, eikä pääse pois. Voisiko reissun järjestäjä tehdä jotain vai onko Abu Dabissa apu tapissa?
Enpä usko että kaikki on tehty.
Huono tuuri reissussa
7
112
Vastaukset
- Anonyymi00001
Jospa neuvottelevat bensiinin hinnasta ?
- Anonyymi00002
Suomen suurlähetystö tai valtio ei pääsääntöisesti maksa suomalaisten paluulentoja ulkomailta, eikä tämä velvollisuus kuulu konsulipalvelulain piiriin, oli kyseessä veroparatiisi tai mikä tahansa muu maa. Konsulipalvelulain (498/1999) mukaan matkustaja on ensisijaisesti itse vastuussa matkakuluistaan ja niihin varautumisesta.
- Anonyymi00005
Tuo kriisi on hyvä opetus. Taitaa olla parasta koettaa vaan kestää täällä omilla tantereilla. No EU:n alueella nyt tietysti voi reissata, mutta silloinkin kannattaa seurata ja ennakoida tulevia ja etenkin tulehtuneita tilanteita.
Unkari ja Slovakia ovat Venäjämielisiä eivätkä siis tule kuuloonkaan matkakohteina.
Suomi ja pohjoismaat yleensäkin ovat erinomaisia matkakohteita.
Tämä tiedetään myös Kiinassa, Etelä-Koreassa ja Japanissa. - Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Tuo kriisi on hyvä opetus. Taitaa olla parasta koettaa vaan kestää täällä omilla tantereilla. No EU:n alueella nyt tietysti voi reissata, mutta silloinkin kannattaa seurata ja ennakoida tulevia ja etenkin tulehtuneita tilanteita.
Unkari ja Slovakia ovat Venäjämielisiä eivätkä siis tule kuuloonkaan matkakohteina.
Suomi ja pohjoismaat yleensäkin ovat erinomaisia matkakohteita.
Tämä tiedetään myös Kiinassa, Etelä-Koreassa ja Japanissa.Hui kauheeta! Tajusin vasta nyt, että tuo "venäjämielisiä" on adjektiivi ja lauseen keskellä se kuuluisi kirjoittaa pienellä alkukirjaimella.
Pyydän anteeksi virhettäni! - Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Hui kauheeta! Tajusin vasta nyt, että tuo "venäjämielisiä" on adjektiivi ja lauseen keskellä se kuuluisi kirjoittaa pienellä alkukirjaimella.
Pyydän anteeksi virhettäni!Tarkka se olla pittää näissä asioissa!👍
- Anonyymi00003
Kun on sinne päässyt niin hoitakoot itsensä poiskin ihan ilman veronmaksajien apua.
- Anonyymi00004
Nimenomaan juuri noin!
"Huima pudotus suomalaisten kotiutuslennon hintaan" https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011862201.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393850Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362974Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91882Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa61616Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23741