Veikko Flink

Anonyymi-ap

Mitä mieltä kyläläiset ovat saarnaja Veikko Flinkistä? Koronakielteinen ja Ano Turtiaisen mielinen ukko. Uskovainen muka. Ydinaseet kriisitilanteessa ovat pelote ryssälle. Hyvä, että maamme hallitus tätä ajaa. Veikko suuttuu, kun on eri mieltä hänen Youtube-saarnoistaan. Mikä on Sievin helluntaiseurakunnan kanta? Onko oikein että Veikko Flink päästelee sammakoita suustaan? Kai helluntaissa on valveutuneimpia ihmsiä, jotka jättää Veikon pierut omaan luokkaan. Voisihan helluntaiseurakunta erottaa tällaisen kurittoman jäsenen, joka politikoi venäjän laariin. Muista Veikko: koti, uskonto, isänmaa. Isänmaan vapaus ja kristillinen elämänkatsomus.

8

1345

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ydinaseet ei ole meille turva flink oikeassa. Jos meillä ydinase olisi se varma että meitäkohden olisi suuntauksia enemmän. . Väkivalta lopettaa vi.... vai mitenkä meinaat. Mietipöäs tätä maata montako ydinohjusta tänne tarvii pätkästä niin täällä ei oo oravilla kiipeilypuuta.!

    • Anonyymi00002

      Aika monella ns. venäjämielisellä on vaimo hankittuna rajan takaa. Niin Flinkilläkin.

    • Anonyymi00003

      Eikö tuo Veikko aika asiaa puhu ? NATOn tultua turvattomuus vain lisääntynyt..ja vielä ydinaseita halutaan maahamme...

      • Anonyymi00008

        Gobalistit haluaa Suomen ydinpommittajien alustaksi venäjää vastaan. Jos maastamme hyökätään on se Suomen kansan tuho tämä on jokaisen Gobalistin märkä päiväuni.
        Uuskansalaiset saavat asutaa suomen jos jää asumiskelpoista maata jäljelle.


    • Anonyymi00004

      Mikseivät nämä venäjänmieliset muuta Venäjälle, jos siellä kerran hyvä olla? Ja jos vaimotkin jo sieltä??

    • Anonyymi00006

      Ei se kuitenkaan välttämättä ole venäjämielisyyttä jos vaimo on Venäjältä...

    • Anonyymi00007

      Miten hän on osoittanut suuttumisensa?

    • Anonyymi00009

      Joku kuulemma alkanut vainoamaan Veikkola, lieneekö joku kateellinen uskovainen?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      393
      1018
    2. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      300
      939
    3. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      895
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      78
      761
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      78
      742
    6. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      736
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      665
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      656
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      641
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      39
      630
    Aihe