Mitä mieltä olette siitä, että Oskari Katajisto on ollut serkkunsa kanssa naimisissa ja heillä on yhteinen lapsi. Hyi hitto minun mielestäni, iyh. Niillä on sama mummo ja vaari.
http://koti.phnet.fi/virtaja1/inside.htm
http://koti.phnet.fi/virtaja1/inside.htm
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aika ärsyttävä henkilö.Jotenkin v...taa kattoo kun sillä on aina kuvissa se "Enks mä ookkin hurmaava"-ilme naamataulussa.
Näin Oskari Katajisto toteaa:
"Serkkujen avioliitothan ovat yleisiä siniveristen keskuudessa,..."
Voi kamalaa. Tunnettua on, että pandasilmä Katajisto on jonkin sortin ääliö, joka on aika pahassa koukussa julkisuuteen. Mutta vielä pahemmin koukussa kuningas alkoholiin.
Jutun ydin on siinä, että Oskarin kaltaiset ääliöt saavat ylipäätään lisääntyä. Ei ääliöltä voi odottaa moraalisesti tai yleisinhimillisesti normaalin ihmisen toimintaa. Lehtola totesi, että Katajistoa voi verrata älyltään vammaiseen.