Tämän haluaisi lukea

7200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sosdemper versio pelaa ja rikolliset pimitetään ja tuomiotei juurimitään ole. Törkeistärikoksista tuo mittuEki sai työnlasten parissa. Ilta lehtisai käsiinsä asiakirjat paljastavat tyrmistyttävät tapahtumat siantuntija on ihmeissään: ”En ymmärrä.”

Äänestä

Yli 30 vuotta rikollista elämää harjoittanut on edelleen vapaana kadoksissa lorvivan sosdemlainsäädännön takia lyhyitä vankilareissuja ja perään uusia rikoksia, pilkkaa uhreja ja nauraa lsinkäytölle

TeeHoo sai 90-luvun alussa lähes kymmenen vuoden huumetuomion. Tuolloin oli kyse noin 30 kilosta amfetamiinia. Tuomioon liittyi myös koronkiskonta.

Häntä epäiltiin myös osallisuudesta Pasilan poliisitalon pommiin 1995 ja kahteen Helsingin veroviraston räjäytykseen 1991 ja 1992, mutta näistä ei näyttöä löytynyt.

Motiiviksi veroviraston pommeihin epäiltiin Tienhaaran katkeruutta verottajaa kohtaan. Veroviranomaiset olivat ihmetelleet, miten miehellä voi olla omakotitalo, autoja ja veneitä, mutta ei tuloa mistään

Äänestä

Ei todella kiinnosta kyselysi ja linkkisi.
Luen suoraa lehdistä kaiken mikä kiinnostaa.
Menen, kun kerroin.

Äänestä

Keljua, että linkin lukeakseen pitäisi maksaa.

Äänestä

”Kuolemanlaakso”
Raportit paljastavat rajuja tietoja Laakson sairaalasta. Helsinkiläissairaalan työntekijät avautuivat harvinaisella tavalla paikan tilanteesta. ”Tuntuu pahalta.”

Iltalehden näkemät tarkastusraportit kertovat karua kieltä siitä, mitä Laakson sairaalan seinien sisällä on tapahtunut. Kun tarkastajat iskivät paikkaan, heitä odotti osastolla pöyristyttävä näky.

Työntekijät kertoivat viranomaisille menetelmistä, jotka vaaransivat potilaiden turvallisuutta. Tavoitimme myös johtajalääkärin, joka kertoi tapahtumista: ”Se oli silmiä avaavaa, mitä henkilökunta kertoi.”

Äänestä

Viime aikoina on ollut syytä epäillä kaikkia sairaaloita ja hoitajia.
Miten ne oikein tekee potilaille, jotka ei pysty pitämään puoliaan ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä paljastuu tämän takaa ?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f5ee7c68-6ce5-46f0-b28f-8667b4452cfe

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu