" Olen uskaltanut olla se, ja olen toki ollut myös se. Varmasti se asenne on aukaissut ovia ja tehnyt minusta sen ikonisen Maria Veitolan, jota jotkut inhoavat ja vihaavat. Ja jotkut taas rakastavat ja pitävät esikuvanaan."
Veitolan kommentti tämän päiväin lehdessä. Hän siis on (muka)feministi ja ottaa bptoxia niinkuin kuka tahansa ulkonäkökeskeinen bimbo tekee. Ja sitten vielä hehkuttaa että joku pitää häntä esikuvanaan. Siis mitä häh?
Onko hänellä noussut kusi todellakin päähän vai miksi hän kuvittelee olevansa jotain? Eihän hän ole edes hyvä toimittaja vaan hänen ohjelmaansa katsotaan vain ja ainoastaan kiinnostavien vieraiden takia!
Omahyväinen Veitola
Anonyymi-ap
2
69
Vastaukset
- Anonyymi00001
moni meistä voi olla omahyväinen, itsepäinen tai sitä ja tätä mutta ikävää oli Veitolan kommentti siitä maailmanmatkaajasta joka merellä joutui merihätään. Sen kommentin olis voinu jättää sanomatta.
Meillä ihmisillä on vikoja luonteessa että se on 100% fakta mutta ilkeä ei saa olla. - Anonyymi00002
Millähän ilveellä hän saa noin paljon ruutuaikaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?1912471Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä711222Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1785141Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa353770Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963584Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss523218Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092924Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132558Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie562200Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191995