Iskeekö Lautiaisella laturaivo? Ainakin kovin raivokkaasti sitä mainostetaan ja Kaupungin hoitoon tyrkytetään.
Laturaivoa
20
1724
Vastaukset
- Anonyymi00001
Näköjään. Mutta kun ei ole virallinen latu ja jäällä kulkeminen on kaikille luvallista kaikilla tavoin niin ei auttasi marista.
- Anonyymi00016
Näin on
- Anonyymi00002
Etelä-Suomessa laturaivoavat latujen käyttäjät, Nurmeksen Lautiasella pitää varoa laduntekijän raivoa.
- Anonyymi00003
Hyvärilän Matkailukeskukselta, missä voi ryypätä hiihtokahvit, tai vaikka ruokailla hiihtoretken päätteeksi lähtee pitkä valaistu latu, ihan raivoamatta.
- Anonyymi00004
Bombalta myös loistava latu, kaupungin ladunhoitajat tervehtivät iloisena ja hymy myös muiden ladunkäyttäjien kasvoilla.
- Anonyymi00005
Olen mato!
╚═( ͡° ͜ʖ ͡°)═╝
╚═(███)═╝
╚═(███)═╝
.╚═(███)═╝
..╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
..╚═(███)═╝
.╚═(███)═╝
╚═(███)═╝
.╚═(███)═╝
..╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
…..╚(███)╝
……╚(██)╝
………(█)╚═(
╚═(███)═╝
╚═(███)═╝
.╚═(███)═╝
..╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
..╚═(███)═╝
.╚═(███)═╝
╚═(███)═╝
.╚═(███)═╝
..╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
…..╚(███)╝
……╚(██)╝╚═
╚═(███)═╝
╚═(███)═╝
.╚═(███)═╝
..╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
..╚═(███)═╝
.╚═(███)═╝
╚═(███)═╝
.╚═(███)═╝
..╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
…╚═(███)═╝
…..╚(███)╝
……╚(██)╝
………(█)
………(█) - Anonyymi00006
Latukelkkailija ajaa raivokkaasti takaa lautiaisen kävelijöitä ja tiiliniemen demarikelkkailija laskee kaikki kävelijät potentiaalisiksi äänestäjiksi vuoden päästä olevaan eduskuntavaaliin, kunhan vain kaupunki ostaa pojille bensaa.
- Anonyymi00008
😀😀
- Anonyymi00007
Suksien keksijä tuskin ajatteli erikseen tehtyä leveää latua, jonka päällä hiihtää. Nykyajan hiihtäjät sopisivat sirkukseen. Vanha kansa nauraisi kippurassa kun hiihtäjä valittaa kengänjäljistä lumessa.
- Anonyymi00012
Haloo, eletään nykyaikaa. Latutarve sen mukainen.
- Anonyymi00009
Ennen oli nämä perinteisen kapeat ladut helppo pitää kunnossa, mutta sitten tuli tämä tuuletushiihto, niin ura pitää olla leveä.
- Anonyymi00010
Siis menestystä hiihdossa pitäisi tulla Suomelle, mutta mihinkään ei saa tehdä kunnon harjoittelu paikkoja. Sohvaperunat tekstaa näsäviisauksiaan selinmaaten.
- Anonyymi00011
Näinpä.
- Anonyymi00013
PITÄISI SAADA UIMAHALLI MITÄÄN LATUJA EI TARVITA VAAN UIMAHALLI
- Anonyymi00014
No hyvä on hyvä on, uskotaan! Näytä vaan mihin se tehdään niin minä tulen kaivamaan lapiolla perustuksia.
- Anonyymi00015
Hyvärilän matkailualueella on vähällä käytöllä se kapulanheittokenttä, sen paikalle halli.
- Anonyymi00018
Pääseekö Lautiaiselle hiihtämään vai onko bensa loppu?
- Anonyymi00020
Kyllä pääsee hiihtämään vesisuksilla, mutta kannattaa vielä odotella, että vesi lämpenee.
- Anonyymi00019
Nyt sataa lumiräntää. Miksi lumitykit ei ole käynnissä? Hiihtokausihan pitäisi jatkua pitkälle huhtikuulle. Kaikki muuttaa pois kun ei pääse hiihtämään koneladulla.
- Anonyymi00022
Vaikka Nurmeksessa ei vieläkään uskota ilmastomuutokseen, minulla on teille uutinen. Se on totta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022784Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1622490Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait255899Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies104881Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka306869Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93739