Missä on palstan valvoja?

Miksi annate tämän / näiden häiriköiden avata täysin älyvaoaita aloituksia massoittain?

Ennen täällä oli hyvääkin keskustelua, nyt jonkun vitsilemista vain. Jos ette saa asiaa hoidettua, niin tämä vene oalsta loppuu kokonaan tai siis sen käyttäjät kyllästyvät tähän.

Päätös on teidän.
12873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Nämä aloituksethan ovat varsin oivaltavia ja viihdyttäviä.

Äänestä
  • Vapaa palsta kaikille. Sananvapaus olla pitää.

    Äänestä

Sinä olet yksi valvojista. Miksi et tee mitään muuta kuin valitat?

Äänestä

Kyllä tässä saattaa olla taustalla kaupalliset intressit.
Keskustelut ovat vähentyneet merkittävästi viime vuosina, joten mainostajat ovat ehkä olleet aktiivisia palstan pitäjien suuntaan ja vaatineet lisää liikennettä sivustolle.

On näitä höpö aloituksia ollut ennenkin, joten ei näistä kannata hermostua - jättää ne omaan rauhaansa.

Kohta päästään taas rantaan venettä hoivaamaan D.

Äänestä
  • Vähän veikkaan hiljaiseloa vesilläkin... syynä valtion kulukuurin vaikutukset ja päälle polttoaineiden hinnankorotukset ellei noita hulluja valtionjohtajia pysäytetä.

    Äänestä

Aulis Gerlander on eläkkeellä.

Äänestä
  • Kun ei lue eikä vastaa höpö aloituksiin ,niin pääsee helpommalla ettei tarvi mieltään pahoittaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kun ei lue eikä vastaa höpö aloituksiin ,niin pääsee helpommalla ettei tarvi mieltään pahoittaa.

    Juuh... höpöt helpompi jättää lukematta kun ei käy foorumilla ollenkaan.

    Äänestä

Ei sitä loputtomiin jaksa valvoa, joten joskus on vaan pakko mennä nukkumaan!

Äänestä

Kiitos kaikille vastauksista, riittää hyvin itselleni päötöksen teoksi pysyä jatkossa poissa.

Kiitos ja anteeksi 🤫

Äänestä
  • Löysää uhriutumista, joka kertoo todellisen sitoutumisen puutteesta harrastukseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Löysää uhriutumista, joka kertoo todellisen sitoutumisen puutteesta harrastukseen.

    Aivan, ja seuraavaksi alkaa muiden syyttely.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi annate tämän / näiden häiriköiden avata täysin älyvaoaita aloituksia massoittain?

Ennen täällä oli hyvääkin keskustelua, nyt jonkun vitsilemista vain. Jos ette saa asiaa hoidettua, niin tämä vene oalsta loppuu kokonaan tai siis sen käyttäjät kyllästyvät tähän.

Päätös on teidän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu