Sen kyllä ymmärtää koska suojatyöloiset tuskin uskaltaa olla selin työ kavereihin päin, ja helppo elämä uhattuna muutenkin.
Onko Kotka Mills Tabu?
18
922
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kukaan ei ole suojatyöloinen
- Anonyymi00010
Onko jokainen ihminen arvokas eikä ketään saa kiusata?
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Onko jokainen ihminen arvokas eikä ketään saa kiusata?
On
- Anonyymi00013
Anonyymi00011 kirjoitti:
On
Tätä voisivat noudattaa myös millssillä.
- Anonyymi00002
Kotkansaaren suojatyökeskus?
- Anonyymi00003
Tehdas jonka lopetus lähestyy.
- Anonyymi00004
Se on noin 3 miljoonaa pois paikallisesta kysynnästä. Ilonpäivä kommunisteille. Liikeet kiinni ei asiakkaita. Pitäis saada sosialisaateilta tukea. Kun ollaan vähäosaisia tosin se osa lienee henkistä vähäosaisuutta enemmänkin.
- Anonyymi00008
Tämä on persujen politiikan tavoitetilan huipentuma. Kaikille leijonakoruja ja lähikuppilaan imemään karhua.
- Anonyymi00005
No eipähän tule hajuhaittoja.
- Anonyymi00006
Te nykyhallituksen kannattajat voisitte vapaaehtoisesti mennä kaulakiikkuun.
- Anonyymi00007
Kotkansaari ei ole enää teollisuusalue, tehdas pitää siirtää sieltä pois. Loppuu rekkaliikenne, hajut, pölyt ja melut.
- Anonyymi00009
Juurihan oli uutisissa että KotkaMills vähentää väkeä.
:Metsäyhtiö MM Kotkamills on aloittanut muutosneuvottelut Kotkassa.
Neuvottelut saattavat johtaa yhteensä 31 ihmisen irtisanomiseen.
Toimitusjohtaja Marko Pekkolan mukaan muutosneuvotteluiden piirissä on noin puolet henkilöstöstä kaikissa henkilöstöryhmissä.
– Neuvottelut perustuvat tuotannollisiin ja taloudellisiin syihin ja sitä kautta harkittaviin uudelleenjärjestelyihin, Pekkola sanoo.
Kotkamillsillä on lähes 500 työntekijää.
Muutosneuvottelut alkoivat maanantaina ja kestävät kolme viikkoa.
Asiasta kertoi ensin Kymen Sanomat.- Anonyymi00016
Onko väkeä jo vähennetty ? Tämä firma on kyllä pahasti tappiolla. Luokkaa 500 työläistä on vähennettävä, että Mills saadaan voitolle.
- Anonyymi00018
Anonyymi00016 kirjoitti:
Onko väkeä jo vähennetty ? Tämä firma on kyllä pahasti tappiolla. Luokkaa 500 työläistä on vähennettävä, että Mills saadaan voitolle.
Robotit ja automatisointiko hoitaa niiden 500 hommat?
- Anonyymi00012
17-20€ tunti ja ammattikoulun prosessioperaattori- linja.
- Anonyymi00014
Siellä on taas puukoteltu ja sovittu herkku kerhon kesken kuka ottaa kenenkin työt.
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Siellä on taas puukoteltu ja sovittu herkku kerhon kesken kuka ottaa kenenkin työt.
Osittain totta, osittain valhetta. Valhetta.
Uskon että suurin osa pääsee opiskeltuaan alan töihin jos halua on.
- Anonyymi00017
Aloittaja ei herätä edes sääliä. Surkimus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1921368
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85862
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52761- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253637Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä320614Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55589- 53584