Kaupunki tarkasti kouvolalaisen ravintolan neljästi – Aina sama ongelma!! Katsokaapa Oivahymy.fi raportit ne ovat julkista tietoa ja sieltä tuo kyseinen pizzeria löytyy! Yleensäkin suosittelen aina katsomaan Oivahymy.fi raportin ellei tunne ravintolaa ennestään. Ei tietenkään hyvä raportti välttämättä takaa sitä että säästyt ruokamyrkytykseltä mutta antaa hyvin suuntaa. Ja neljä tarkastusta tehty eikä muutosta parempaan kertoo yrittäjän asenteesta hygieniaan ja asiakasturvallisuuteen. Ja hei tiesithän että mikäli sinulle tulee vastaan ravintola jossa asiat on mielestäni hoidettu huonosti niin ehdottomasti alueesi terveystarkastajalle sähköpostia vaikka nimettömänä he tykkäävät siitä että sähköpostilaatikko on kokoajan täynnä epäilyjä ruokamyrkytyksistä. Kouvolassa on työpulaa terveystarkastajilla joten autetaan me kunnialliset kuntalaiset terveystarkastajia !
Kouvolassa Pizzeria!!
8
622
Vastaukset
- Anonyymi00001
On terveydelle vaarallista kun annetaan yrittäjän vain jatkaa toimintaa.Hygieniaosaamistodistus puuttunut jo neljä vuotta!
- Anonyymi00002
Eikä kukaan ole vieläkään siihen pizzaan kuallu?
- Anonyymi00004
https://www.kouvolansanomat.fi/paikalliset/9279923
Kaupungin terveysvalvonta teki tarkastuskäynnin ravintolaan viime vuoden elokuussa.
Kaupunki teki ravintolaan seurantatarkastuksen syyskuussa.
Seuraavalla tarkastuksella lokakuussa ......
Joulukuussa ravintoloitsijalla ei edelleenkään ollut esittää todistusta eikä hän ollut ilmoittautunut hygieniaosaamistestiin.
Oivahymy kertoo 3 viimeisintä tarkastusta ja ne sopivat viime vuoden syys- loka- ja joulukuulle tasan yhdessä "ravintolassa" .
JOS AIOTTE MENNÄ JOHONKIN "RAVINTOLAAN" NIIN TARKASTAKAA SEN OIVAHYMY RAPORTIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Anonyymi00006
Sijainti siinä lähellä Veturia
- Anonyymi00007
Miten tämä saa edelleen toimia? Toistuvasti jätetty noudattamatta määräyksiä ja vaatimuksia. Luvat pois lopullisesti ja naulatkaa ovet kiinni. Vai eikö voi koska silloin rassismii???
- Anonyymi00011
Mina puhua hoono Suami.....
- Anonyymi00008
Vink! Fill Fill
- Anonyymi00010
Mina puhuta hoono Soomi!!!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632152Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51815Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381314En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?139824Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740- 19726
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93709