Kouvolassa Pizzeria!!

Anonyymi-ap

Kaupunki tarkasti kouvolalaisen ravintolan neljästi – Aina sama ongelma!! Katsokaapa Oivahymy.fi raportit ne ovat julkista tietoa ja sieltä tuo kyseinen pizzeria löytyy! Yleensäkin suosittelen aina katsomaan Oivahymy.fi raportin ellei tunne ravintolaa ennestään. Ei tietenkään hyvä raportti välttämättä takaa sitä että säästyt ruokamyrkytykseltä mutta antaa hyvin suuntaa. Ja neljä tarkastusta tehty eikä muutosta parempaan kertoo yrittäjän asenteesta hygieniaan ja asiakasturvallisuuteen. Ja hei tiesithän että mikäli sinulle tulee vastaan ravintola jossa asiat on mielestäni hoidettu huonosti niin ehdottomasti alueesi terveystarkastajalle sähköpostia vaikka nimettömänä he tykkäävät siitä että sähköpostilaatikko on kokoajan täynnä epäilyjä ruokamyrkytyksistä. Kouvolassa on työpulaa terveystarkastajilla joten autetaan me kunnialliset kuntalaiset terveystarkastajia !

8

647

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      On terveydelle vaarallista kun annetaan yrittäjän vain jatkaa toimintaa.Hygieniaosaamistodistus puuttunut jo neljä vuotta!

      • Anonyymi00002

        Eikä kukaan ole vieläkään siihen pizzaan kuallu?


    • Anonyymi00004

      https://www.kouvolansanomat.fi/paikalliset/9279923

      Kaupungin terveysvalvonta teki tarkastuskäynnin ravintolaan viime vuoden elokuussa.
      Kaupunki teki ravintolaan seurantatarkastuksen syyskuussa.
      Seuraavalla tarkastuksella lokakuussa ......
      Joulukuussa ravintoloitsijalla ei edelleenkään ollut esittää todistusta eikä hän ollut ilmoittautunut hygieniaosaamistestiin.

      Oivahymy kertoo 3 viimeisintä tarkastusta ja ne sopivat viime vuoden syys- loka- ja joulukuulle tasan yhdessä "ravintolassa" .
      JOS AIOTTE MENNÄ JOHONKIN "RAVINTOLAAN" NIIN TARKASTAKAA SEN OIVAHYMY RAPORTIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Anonyymi00006

      Sijainti siinä lähellä Veturia

    • Anonyymi00007

      Miten tämä saa edelleen toimia? Toistuvasti jätetty noudattamatta määräyksiä ja vaatimuksia. Luvat pois lopullisesti ja naulatkaa ovet kiinni. Vai eikö voi koska silloin rassismii???

      • Anonyymi00011

        Mina puhua hoono Suami.....


    • Anonyymi00008

      Vink! Fill Fill

    • Anonyymi00010

      Mina puhuta hoono Soomi!!!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2368
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      33
      1297
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    4. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      634
      952
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      88
      818
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      686
    9. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      676
    Aihe