Vantaan persu yhteiskunnan rahojen perään

Vantaa ei suostunut maksamaan persulle rahaa.

https://www.hs.fi/pkseutu/art-2000011868684.html
7153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vantaan rahat menee matuille

Äänestä

Niin mutta se maahanmuutto

Äänestä
  • "Kotisivuillaan Suoniemi mainitsee julkisten varojen asianmukaisen käytön yhtenä prioriteettinaan.

    “Turhia hallinnollisia kustannuksia ja ylimääräistä byrokratiaa on karsittava rohkeasti”, hän
    kirjoittaa. "
    https://www.hs.fi/pkseutu/art-2000011868684.html

    Mitään ei ole kustantamo tuottanut mutta persu hakee silti korvauksia:):)

    1Äänestä

Persun Avara Kustannus Oy ei ole toimittanut edes lakisääteisiä tilinpäätöstietojaan Kaupparekisteriin

Äänestä

Onneksi Vantaa pisti persun pummimiselle stopin.

Äänestä

Nostaisi rahat ja loikkaisi itärajan taakse?

Äänestä

Ano kutsunut käymään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vantaa ei suostunut maksamaan persulle rahaa.

https://www.hs.fi/pkseutu/art-2000011868684.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu