Mies on nähty viimeksi kotonaan Papinhaan alueella.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/77bdc28e-0da1-4bf3-a7b3-dad69c6519a2
Mies katosi Raumalla Poliisilta avunpyyntö
23
1428
Vastaukset 23
- Anonyymi00001
Poliisi etsii Raumalla kadonnutta 77-vuotiasta miestä. Lounais-Suomen poliisin mukaan hänet on nähty viimeksi sunnuntaina kotonaan Rauman Papinhaan alueella.
- Anonyymi00022
No eihän sitä sitte etsiä tarvitse jos se on nähty kotonaan.
- Anonyymi00002
Mies on yli 180-senttinen ja harmaatukkainen. Hänellä on silmälasit. Kadonneen tämänhetkisestä vaatetuksesta ei ole tietoa.
- Anonyymi00003
Tästä tapauksesta ei ole mitään tietoa lisää. Voisin suunnata koiran kanssa lenkille, kun tietäisin, missä suunnalla mahdollisesti liikkuu.
- Anonyymi00004
Onko Oraksen aluetta tarkastettu? Aita on toki korjattu, mutta kamerat eivät täysin korvaa porttivahtia. Nyt kun työpaikkoja on siirtynyt Puolaan siellä on tyhjää tilaa jossa liikkuu vähän henkilökuntaa. Hyvällä/huonolla tuurilla portistakin on voinut livahtaa.
- Anonyymi00005
Ihan outo juttu, kun enempää ei tiedoteta. Yleensä katoamistapauksissa viriää runsaasti keskustelua. Nyt ei mitään.
Mikä tää homman nimi on? Välillä facessa oli maininta, että löytynyt. Nyt en mainintaa enää löydä. Ihan hullua, jos pyydetään apua silminnäkijöiltä eikä mitään infota ajankohtaisesta tilanteesta.
Onko mahdollisesti kova luonnossa liikkuja(metsätiet paikoin peilijäässä...kaatunut, loukannut), onko jäänyt ryyppyreissulle, mennyt mahd. pilkille, muistisairas...?
Onko tehty etsintöjä. Jos, niin missä? Mistä kannattaisi vielä etsiä?...... - Anonyymi00006
On muistisairas ja löytyy kyllä tietoa facesta.
Kovasti on etsitty ja edelleen kateissa. - Anonyymi00007
Hyvin oleellinen tieto olisi myös se, miten muistamaton kadonnut on. Jos hyvin muistisairas, on voinut eksyä mihin tahansa, mennä jäille...
Jos alkava muistisairaus, on voinut kaatua ja loukata itsensä.
Onko kova lenkkeilemään? Onko kova lenkkeilemään? Liikkuiko luonnossa vai kaupunkialueella? - Anonyymi00008
Onko jo löytynyt?
Vähän on tästä tapauksesta tietoa ja keskustelua. - Anonyymi00009
Ilmeisesti ei vieläkään ole löytynyt?
Nyt voisi ulkoilijat pitää silmänsä auki, jos jossakin parveilee poikkeuksellisen paljon lintuja.
Jos vesistöön joutunut, noussee näihin aikoihin pintaan, kunnes vajoaa takaisin pohjaan, ellei löydy. - Anonyymi00010
Ketään ei kiinnosta? Itse olen hakenut koiralenkillä ympäri Raumaa.
- Anonyymi00011
Milloin muut ovat nähneet ihmisen kotonaan?
- Anonyymi00012
Mitenköhän varakas mies? Muistisairaiden katoamisia poliisit eivät taida kovin tarkkaan tutkia.
- Anonyymi00013
Tää juttu vähän haiskahtaa...
- Anonyymi00014
Matut??
- Anonyymi00015
Papinhaassa paljon mamuja. Voisko olla joku konflikti ja mahdollinen henkirikos. ??
- Anonyymi00016
Niin symmpiksen näköinen, komea mies. Vieläkin kadoksissa. Luulisi, että asiasta enemmän tiedotettaisiin. Riippuu varmaan omaisistakin. Silloin kun tää Rasmus oli kadoksissa, vähänväliä asiasta omaiset tiedottivat.
- Anonyymi00017
Onko löytynyt?
- Anonyymi00018
Voisiko olla että sudet syöneet on se ihme ettei ruumista ole löydetty
- Anonyymi00019
No kyllä luita ja vaatteita löytyisi.
Epäilen, että on vesistössä, mutta missä?
- Anonyymi00020
Onko löytynyt?
- Anonyymi00023
Tästä ei ole kuulunut mitään Onko löytynyt? Ihan olisi kiva kuulla, vieläkö haetaan.
- Anonyymi00024
Vieläkö tämä mies on kadoksissa? Ei ole ilmoitettu löytymisestä. Jos kadoksissa, etsitäänkö edes? KRP tutkimaan, niin jotakin voisi tapahtuakkin.
Intialainen opiskelija oli pari kuukautta kadoksissa. Kun juttu siirrettiin KRP:lle, löytyi viikossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1861613
- 851372
- 1041058
- 48919
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..13860Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40793Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83656Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105647Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30641Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45587