Mikä se palkka on?Jotkut joutuu liikaa kärsimään tässä elämässä.
Saako paha palkkansa?
Anonyymi-ap
11495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 126 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onko tämä joku PISSARI Palsta ?Maailmassa tapahtuu niin hirveitä asioita.Jääkö lehdet lukematta.?
Minä uskon että pahat tulevat saamaan ansionsa mukaan, koska uskon oikeudenmukaisuuden teoriaan.
Köllipoeka ....
Minullakin on ollut nyt jonkinlaisia vastoinkäymisiä, mutta uskon että ne on pieniä siihen verrattuna mitä jollain on ollut elämässä. Tiedostan myös tehneeni pahaa, varsinkin ennen aikuisuutta, joten tämä viimeaikainen on kait siitä.
Tiedän myös että meidän joukossamme on pahemminkin kärsiviä. Seurausta pahoista teoista tai jostain muusta syystä. Näille toivon tietenkin jaksamista <3
Putinin politiiko uhkailee isänmaatamme Suomea?
Eikö Putinin voisi käskyttää venäläiset pois Suomesta?
Vakoojia riittää?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3d056688-11f7-431b-a94a-fbca626aa2f3
Pahuus kotona
Anna-Roosa oli noin 4-vuotias, kun pahuus alkoi. Lestadiolaisessa yhteisössä kasvanut tyttö ajatteli olevansa itse syyllinen siihen, mitä lukittujen ovien takana tapahtui. Nyt hän kertoo rohkeasti tarinansa auttaakseen kohtalontovereita.
Tekijän kuva
Katariina Lehtikanto
Eilen klo 20:56
Tiliotteessa näkyi muutaman euron pano. Tilitapahtuman viestikenttään rahan tallettaja oli jättänyt viestin: Hän kiisti tehneensä mitään ja ehdotti tapaamista. Siihen osallistuisi hänen lisäkseen toinen, Anna-Roosalle tuntematon, mies.
Anna-Roosa oli salannut kaikki yhteystietonsa. Itseään suojellakseen hän oli katkaissut yhteydet lähes kaikkiin. Nyt tekijä oli keksinyt keinon saada kontaktin häneen.
päiviönsaaren grillin
esim isäni kanssa yritettii ostaa kisapottia
niin sano että ei sellsta oo
ja sitten kuolikini ja että ja
että ja
annoslista englanniksi isäni viimesillä voimillaan
varmaa siihe kuollu kun vänttinen toi pussillisen niitä suuttimia pihalle
sillo vielä makas tossa sohvalla ja sanoin että mikä siellä näkyy pihalla että onko joku rillipää niin sano että on joo sellanen lähti luikkimaan siitä
helvetinmoinen sterssi ja paha olo muutenkin ja