Jos ostaa ne DNA puhelin lapsille tai itselle, niin kun estetään pääsemästä vapaasti sivuille, tietyille sivuille niin luuletko sitten tietäväsi enää mistään mitään
Nytkin vain YLE ja iltalehti jne on nuo yksisuuntainen uutisointi joka ei anna mitään vaihtoehtoa on monen ainoa tietolähde. Kommunismia kyseessä?
Nytkin vain YLE ja iltalehti jne on nuo yksisuuntainen uutisointi joka ei anna mitään vaihtoehtoa on monen ainoa tietolähde. Kommunismia kyseessä?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ei ole kommunismia vaan kapitalismia.
Aloittaja. Älä ota enää.
En oikein saanut selvää, mitä yritit aloituksellasi sanoa?
No, jospa olet niin väsynyt. Väsyneenä sitä saattaa tehdä kaikenlaista kun ei havainnointikyky ole välttämättä terävin millään silloin, kuten olla ymmärtämättä tuollaista tekstiä.
Aloittaja taitaa olla jo "kujalla"
Maito ja pikkuleivät voisivat piristää teitä tai vaikkapa kahvi. Väsyneenä te ette vaan jaksa ymmärtää?
fkdvkk plgfhwfhwa ÅLPGPGER
Aloittajan kommentissa haisee persuilu, salaliittohörhöily ja yleinen elämänkalluilu
Sun kannattaa levätä vähän, liika väsymys voi olla haitallista kuten raapustuksesi vaikuttavat viittaavan siihen suuntaan.
Pepparkaakkar voi punaisen maidon kera piristää mieltäsi.
Miten perustelet tämän kommenttisi? Aloittajan kirjoitus nyt vain yksinkertaisesti vaikuttaa ihan sekoboltsin tekeleeltä. Kännissä tai haminalaisittain pikemminkin aineissa kirjoitetulta.
No, miksi on hullu jos on eri mieltä kanssasi?
Eihän tuossa tekstissä yksinkertaisesti ole mitään tolkkua. Sekavaa settiä.
Onko aloitus kirjoitettu huumeiden vaikutuksen alaisena?
Lukenut liikaa MV-Lehteä.
Hassua että Mv-lehddessä on näköjään joku sinun mielestä raja minkä verran saa lukea.
No mikä on se määrä että henkilö ei ole lukenut liikaa sitä, missä raja kulkee?
Raja kulkee siellä lukijoiden kalsareissa, sisäpuolella se ruskea.
Mv-lehteä voi lukea korkeintaan kännissä ja läpällä. Tosin silloinkin on olemassa paljon parempia, järkevämpiä ja terveempiä huvittelumuotoja.
Iltalehti ym. Vastaavat voi ottaa huumorilla mv ei voi.
Toki kaikessa ei aina oikeassa mv mutta paljon.
Pelkään että Suomessa on liikaa maskipaskiaisia yhä.