Jos ostaa ne DNA puhelin lapsille tai itselle, niin kun estetään pääsemästä vapaasti sivuille, tietyille sivuille niin luuletko sitten tietäväsi enää mistään mitään
Nytkin vain YLE ja iltalehti jne on nuo yksisuuntainen uutisointi joka ei anna mitään vaihtoehtoa on monen ainoa tietolähde. Kommunismia kyseessä?
Haminassa on kohta jengiä kujalla
18
820
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei ole kommunismia vaan kapitalismia.
- Anonyymi00002
Aloittaja. Älä ota enää.
- Anonyymi00003
En oikein saanut selvää, mitä yritit aloituksellasi sanoa?
- Anonyymi00005
No, jospa olet niin väsynyt. Väsyneenä sitä saattaa tehdä kaikenlaista kun ei havainnointikyky ole välttämättä terävin millään silloin, kuten olla ymmärtämättä tuollaista tekstiä.
- Anonyymi00004
Aloittaja taitaa olla jo "kujalla"
- Anonyymi00006
Maito ja pikkuleivät voisivat piristää teitä tai vaikkapa kahvi. Väsyneenä te ette vaan jaksa ymmärtää?
- Anonyymi00007
fkdvkk plgfhwfhwa ÅLPGPGER
- Anonyymi00008
Aloittajan kommentissa haisee persuilu, salaliittohörhöily ja yleinen elämänkalluilu
- Anonyymi00009
Sun kannattaa levätä vähän, liika väsymys voi olla haitallista kuten raapustuksesi vaikuttavat viittaavan siihen suuntaan.
Pepparkaakkar voi punaisen maidon kera piristää mieltäsi. - Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Sun kannattaa levätä vähän, liika väsymys voi olla haitallista kuten raapustuksesi vaikuttavat viittaavan siihen suuntaan.
Pepparkaakkar voi punaisen maidon kera piristää mieltäsi.Miten perustelet tämän kommenttisi? Aloittajan kirjoitus nyt vain yksinkertaisesti vaikuttaa ihan sekoboltsin tekeleeltä. Kännissä tai haminalaisittain pikemminkin aineissa kirjoitetulta.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Miten perustelet tämän kommenttisi? Aloittajan kirjoitus nyt vain yksinkertaisesti vaikuttaa ihan sekoboltsin tekeleeltä. Kännissä tai haminalaisittain pikemminkin aineissa kirjoitetulta.
No, miksi on hullu jos on eri mieltä kanssasi?
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
No, miksi on hullu jos on eri mieltä kanssasi?
Eihän tuossa tekstissä yksinkertaisesti ole mitään tolkkua. Sekavaa settiä.
- Anonyymi00013
Onko aloitus kirjoitettu huumeiden vaikutuksen alaisena?
- Anonyymi00014
Lukenut liikaa MV-Lehteä.
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Lukenut liikaa MV-Lehteä.
Hassua että Mv-lehddessä on näköjään joku sinun mielestä raja minkä verran saa lukea.
No mikä on se määrä että henkilö ei ole lukenut liikaa sitä, missä raja kulkee? - Anonyymi00016
Anonyymi00015 kirjoitti:
Hassua että Mv-lehddessä on näköjään joku sinun mielestä raja minkä verran saa lukea.
No mikä on se määrä että henkilö ei ole lukenut liikaa sitä, missä raja kulkee?Raja kulkee siellä lukijoiden kalsareissa, sisäpuolella se ruskea.
- Anonyymi00017
Anonyymi00015 kirjoitti:
Hassua että Mv-lehddessä on näköjään joku sinun mielestä raja minkä verran saa lukea.
No mikä on se määrä että henkilö ei ole lukenut liikaa sitä, missä raja kulkee?Mv-lehteä voi lukea korkeintaan kännissä ja läpällä. Tosin silloinkin on olemassa paljon parempia, järkevämpiä ja terveempiä huvittelumuotoja.
- Anonyymi00018
Anonyymi00017 kirjoitti:
Mv-lehteä voi lukea korkeintaan kännissä ja läpällä. Tosin silloinkin on olemassa paljon parempia, järkevämpiä ja terveempiä huvittelumuotoja.
Iltalehti ym. Vastaavat voi ottaa huumorilla mv ei voi.
Toki kaikessa ei aina oikeassa mv mutta paljon.
Pelkään että Suomessa on liikaa maskipaskiaisia yhä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1795012Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,204418Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432902- 522511
- 271929
- 221767
- 351760
- 681751