Ensin valitettiin koulusta. Nyt kun olisi tulossa ammattioppilaitoksen nuoria, niin tämä ei kelpaa. Taas valitetaan. Ilmeisesti nämä Niittylahtelaiset ovat olevinaan niin hienoja ihmisiä, että ei ammattikoululaiset ole tarpeeksi hyviä heidän läheisyyteensä.
Ihme porukkaa!
Ihme porukkaa!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joku raja se olla pittää Niittylahessakin ja se raja on ammattioppilaitoksen nuorissa!😆
Siellä amis itsekkin👌
Hienojen ihmisten elämä menisi vissiin sekaisin, kun ammattikoululaisen saattaisi nähdä ihan livenä.
Ei varmasti haluta. Amikset pysyköön penttilässä. Se on oikein hyvää seutua heille jo pitkältä ajalta. Niittylahti ja opiston seutu on asuinaluetta. Ja ainakin omassa mielessä arvostan aluetta.
Jos sinne tulee amis niin se on ainaki itselle -30% alueen arvostuksesta.
Valittaminen on tarttunut joensuusta, täällähän valitetaan kaikesta.
Mitään ei saa purkaa, mitään ei saa rakentaa, puuta ei saa kaataa, ei taimea istuttaa, kaikesta valitetaan. Ja jos tekijänä on PKO niin silloin vasta valitetaankin!
HIrvittävän kauhistuttavan vaarallinen peto on PKO! 😱
Osuuskaupan vaikutukset maakuntaan miljardiluokkaa.
https://yle.fi/a/74-20071018#:~:text=Osuuskaupan vaikutukset maakuntaan miljardiluokkaa | Pohjois-Karjala | Yle.
On se hyvä uutinen kun mopo ja kevari ralli häviää jukolankadun riesana pois. Niittylahdessa alkaa😂
Siellä on tilaa rällätä pitkin metsiköitä eikä asutuskaan niin hirmuisen tiheä ole.
Mopopojat on Jumalan ruoska niittylahtelaisille!🤣
Ja joku tekee näitä valitusaloituksia 😂
Ihan pelle asuinalue. Vieläpä vuokratontteja😂😂😂
Niittylahtelaiset kermaperseilijät ovat mielestään joensuun bättre folket. Palvelut pitää vimpan päälle olla mutta muuta kultahammasrannikon elävää elämää ei suvaita. Ja joensuun valtuusto lähti kermaperseilemään näitten pillin mukaan koulupäätöksessään.
Joku valittaa; KAIKKI ovat valittajia? Olipa taas "viisas" aloitus.