Juuasta ydinasevalta

Juukaan olisi nopealla aikataululla tehtävä ydinaseita. Pohjoisen suunnalla ja pielisentoisen puolen uhka on todellinen. Nopeat syö hitaat.
18297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Epätavallinen keskustelun aloitus kun ei esitetä kysymystä.

Äänestä

Juhlissa kun ylioppilaaksi pääsin. Pommac....Ydinpommac. kohta litistyy varmaan ne keljekset postilaatikon väliin. Juon viinaa.

Äänestä

Pitää ensin kysyä kepulisteilta !

Äänestä
  • Juukahan on jo kuningaskunta niin kunigas Juuan edif on jo rakennuttanut lämpimän sodan aikoihin niin jytäkän pommin että linnatornin tiilet rapisee.

    Äänestä

Kivekset kun läsäyttää postilaatikon kylkeen kajahtaa ympäristöön ja korvieen väliin asioita kuin ydinpommista.

Äänestä

Juuassa on monipuolinen energiapaletti. Lämpövoimalan hakekasa ja aidattu löpösäiliö. Tiiliniemen öljyliikenne pidetään auki kalastuksen hoitotullilla. Pielisen kehitys ja vaarojen Pielinen suojelee vedenkorkeutta sekä veneen ropelia. Ydinkäyttöinen villisian luilla kaasuttava voimala otetaan tarvittaessa käyttöön - ee hättee!

Äänestä
  • KyrpäEnerkiaaaaaaaaa...

    .€,€&'&zkdkzmz

    Äänestä

Onhan jo vuosia louhittu ureaania nunnanlahden montuista joista voidaan rikastaa kunnon ureapommi. Katapulteilla ampua just näihin naapuri kuntiin.

Äänestä

Juukalaiset ydinkärjet mahtuu jousiampujien nuolen päähän. Näillä tehtiin ydikokeita salonkylän aroilla.

Äänestä

Pillun huulien väli toimii Juuassa ilma pommitus sireeninä.

Äänestä

Montako ydinkärkeä Juualla on jo?

Äänestä
  • Liekkös tuota noin 7556 kpl ydinkärkiä, vetypommeja ja neutronipommeja. Erikokoisia.

    Äänestä

Polovelan papattajat on pakko alihankittu vetämään näitä Juukalaisia ydinkärkijä.

Äänestä

Muutaman kilo tonnin pamaus pierua pääsee. Voisinko olla rintamalla hyödyksi?

Äänestä
  • Paineaalto ja parempi kuin sinappikaasu.

    Äänestä

Ballistisia ohjuksia pitkin Juukaa löytyy. Liikkuvilta laukasu alustoilta. Ja metsien siiloista.

Äänestä

Varastoituna vanhoja katapultteja joilla voidaan lingota ydinkärjellä varustettuja jätti dildoja.

Äänestä
  • Lieksassa odoteltas pylly pystyssä jos reikään tökkäis orkun ennen latauksen syttymistä ja tuhon aiheuttamista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Juukaan olisi nopealla aikataululla tehtävä ydinaseita. Pohjoisen suunnalla ja pielisentoisen puolen uhka on todellinen. Nopeat syö hitaat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu