Loimaansairaalassa

Otetaan myös pääkuvia ,ettei tartte tyksiin saakka lähteä
10374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niin pihalla rekassa, eikös vain?
Ja vaikka koko vartalosta tarpeen vaatiessa. Mun mielestä Turku ei kyl ole "saakka", etenkin kun noita kuvia otetaan yleensä aikas harvoin.
Sillon kannattaa menmnä kauemmaskin, jos siellä saadaan parempia kuvia. Esim. käsittääkseni ainakin luustosta, tuoreista aivovammoista ja aivoverenvuodoista tietokonetomografia antaa paremman kuvan kuin magneettikuvaus. Tosin viimeisin johtaa lähes aina välittömään Turun keikkaan ja pikkuhiljaa aivovammojakin paremmin selvitellään yhä enemmän niinku pitääkin, kun se on oikeus- ja sosiaaliturvan sekä kuntoutumisen kannalta välttämätöntä. Parempi yleensä muutenkin mennään kuvaan heti, kun pääsee eikä jäädä odotteleen vapaata aikaa rekkakuvaukseen.

lajijasuris

Äänestä

Ei missään pihalla reunassa kun sairaalan röntgenin puolella on sellainen iso laite, sut lykätään sinne vähän matkaa ja siellä koneessa pyörii joku juttu, se kestää 3-4 min.

Äänestä
  • Ai jaa, no se sitten tietokonetomografia, TT-laite. Ahtaanpaikankammoiselle paljon mukavampi on tosiaan nopee. En ole aiemmin tiennytkään tollasesta. Mä en ole tuskin koskaan käynytkään täällä röntgenissä kuin hammaslääkärin tiloissa kerran vai kaksi

    lajijasuris

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ai jaa, no se sitten tietokonetomografia, TT-laite. Ahtaanpaikankammoiselle paljon mukavampi on tosiaan nopee. En ole aiemmin tiennytkään tollasesta. Mä en ole tuskin koskaan käynytkään täällä röntgenissä kuin hammaslääkärin tiloissa kerran vai kaksi

    lajijasuris

    En tiedä kuinka kauan se on Loimaalla ollut. Kävin nimittäin itse siinä

    Äänestä

Oikaisu edelliseen ei reunassa vaan rekassa

Äänestä

Loimaallako ei ole enää valokuvausliikettä

Äänestä
  • ???

    Äänestä

Ei ollut kysymys mistään valokuvaus liikkeestä


Eikä Loimaalla oo kohta enää mitään. Kaikki loppuu

Äänestä

Kuulostaa kettuilulta.

Äänestä

Ai ei ole enään valo kuva usliikettä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Otetaan myös pääkuvia ,ettei tartte tyksiin saakka lähteä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu