Olen kahtena päivänä haastanut tekoälyn kirjoittajana. Oli mielenkiintoista kilpailla konetta vastaan. Olin antanut aiheeks:i Hain ja poliitikon. Tekoäly hävitti oman tarinansa heti, kun olin julkaissut omani.
Sitten tuli typerää anteeksi pyyntöä koneelta. Toimi aivan samoin kuin jotkut ihmiset. Kuunnelmaa kyseinen tekoäly ei osannut valmistaa, mutta käsikirjoituksen kyllä. Totesin samalla, että on parempi, jatkossa, että ihminen tekee käsikirjoitukset, eikä kone.
Haastoin tekoälyn
Anonyymi-ap
3
243
Vastaukset
- Anonyymi00001
Teknoäly on kiltti. Minä suora. Kumman kanssa haluat puida asian läpi? Voit haastaa kumman haluat.
- Anonyymi00002
Eihän nykyään tehdä hyviä käsikirjoituksia edes Yhdysvalloissa. Jos parhaista käsikirjoituksista äänestetään niin tulos on se että parhaat käsikirjoiukset on tehty joskus 70-80-luvulla tai aikaisemmin.
Suomessa ainakin tv:ssä näykyvien ohjelmien käsikirjoitukset ovat todella surkeita ja varmasti tekoäly pystyisi parempaan. - Anonyymi00003
Mkä tekoäly sopisi tuohon? Calidriksessa käytetään tekoälyä hyvin tuloksin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462