Olen tarvinnut terveyspäalveluita ja sujuvasti olen niitä saanut.
Kun on aihetta soitto terkkariin ja yhteispäivystykseen.
Pitää ymmärtää että rajallinen määrä hoitohenkilökuntaa ja rajaton määrä potilaita saa aikaan ruuhkia.
Eväät matkaan niin hyvin jaksaa vaikka koko päivän.
Eräs asia tuntuu kuitenkin olevan hankaa organisoida.
Se on tutkimukset. Kaksi ihmistä on arvioinut hoidontarvetta, mutta labrat määrää lekuri.
Siitähän seuraa kolme odotujaksiaoa ainakin. Oliskohan siihen apua siitä itsediagnostiikka koneesta?
SOTE toimii
12
178
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kylläpä sitten toimiikin hyvin kun lääkärireissulle pitää ottaa eväät mukaan...
Kas kun ei makuupussia...😂🤣
Voi hyvää päivää! Ei palvelut parane koskaan jos oikeasti on tuollaiseen tyytyväisiä asiakkaita!- Anonyymi00002
Sama tilanne palkattoman työn suhteen. Aina tyytyväisiä löytyy.
- Anonyymi00003
Aloittaja on oikeassa. Itsekin olen saanut hyvää hoitoa, joita ilman kasvaisin jo horsmaa. Nämä vinkujat eivät vaan ole olleet oikeasti avun tarpeessa. Vielä.
- Anonyymi00004
No niinpä! Minulla ei tähän päivään mennessä ole ollut asian suhteen valittamista, vaikka ikääkin alkaa olla kohtapuolin sen verran, etten enää kovin kauan valittaa ennätäkään, mikäli sellaista tarvetta ilmenisi.
- Anonyymi00012
Anonyymi00004 kirjoitti:
No niinpä! Minulla ei tähän päivään mennessä ole ollut asian suhteen valittamista, vaikka ikääkin alkaa olla kohtapuolin sen verran, etten enää kovin kauan valittaa ennätäkään, mikäli sellaista tarvetta ilmenisi.
Eihän julkiselle tarvii mennä kuin työttömät ja vanhukset, muut käy työterveysasemilla. Ja ne työttömät vasta jaksaakin sairastaa, ettei vazn tarvii töitä ottaa vastaan.
- Anonyymi00005
Ovatko myös tehneet kirjaukset oikein OmaKantaan ilman virheitä?
- Anonyymi00006
Jos sinun kohdallasi siellä onkin joku virhe, niin sekö on sitten varma että kaikilla muillakin on?
Tuotahan sinä yrität vihjata että edes jotain ränkyttämistä saat tästäkin asiasta. - Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Jos sinun kohdallasi siellä onkin joku virhe, niin sekö on sitten varma että kaikilla muillakin on?
Tuotahan sinä yrität vihjata että edes jotain ränkyttämistä saat tästäkin asiasta.Luuloilla ei pitkälle pötkitä.
- Anonyymi00007
Kyllä lääkäriin pääsee jos ei ole 70+ ja pitkäaikaissairas.
- Anonyymi00008
Vai niin. No mitäpä muuta?
- Anonyymi00010
Ennen kuntaliitoksia sairaanhoito toimi.Heti jälkeen loppui täysin. Kuntaliitokset olivat turhia myös muiden asioiden suhteen ja täysin turhia koska pian olemme hevoskaudella ääriköyhyydessä. Näin maailma muuttuu. 60 vuotta sitten loppuivat hevoset,nyt öljy. Aina löytyy ihmiset jotka eivät pysty sopeutumaan muutokseen. Jotain vikaa jossain.Nyt demokratia ei toimi ja kaikki on rakennettu sen varaan.
- Anonyymi00011
Surkeaa on, pelkkää digipelleilyä, edes ambulanssin kutsuminen ei auta.
Eväitten kanssa päivystykseen, kas siinäpä oiva neuvo heikkokuntoisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä342369Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri361688Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t241443- 891432
- 1351115
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171082IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl311054Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624926Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet
Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa240901kamera hakokylässä
kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!16814