mainosten arvostelu

Kirjoitin tänne mielipiteen, jossa arvostelin mainoksia. Se po istettiin . Eikö siis sallita mielipiteitä mainoksista? Jos tämäkin poistetaan, asiaan on puututtava muualla vaikkapa Karjalaisessa.
2102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täällä poistellaan ihan järkeviäkin keskusteluja.

Äänestä
  • Automaattinen poisto.
    Foorumilla voi olla käytössä automaattisia suodattimia, jotka estävät tiettyjä sanoja tai linkkejä sisältävien viestien julkaisun, mutta pääasiassa poisto perustuu manuaaliseen tai käyttäjävetoiseen toimintaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kirjoitin tänne mielipiteen, jossa arvostelin mainoksia. Se po istettiin . Eikö siis sallita mielipiteitä mainoksista? Jos tämäkin poistetaan, asiaan on puututtava muualla vaikkapa Karjalaisessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu