Yhdessä nukkuminen armeijassa

Anonyymi-ap

Moi.

Kesällä alkais intti ja mua vähän jännittää tuo yhdessä nukkuminen muiden miesten kanssa. Oon vähän ujo ja pelkään että joku alkaa kähmimään mua yöllä. Hitto jossain teltassakin ahtaasti nukkua miesten kanssa ja joku vielä kopeloi makuupussin läpi tai työntää käden makuupussiin. Ei helvetti en tykkää yhtään jos mua aletaan kähmimään yöllä.

Miten tällasen voi välttää? Haukkuvat vielä pyllykaveriksi jos meen kertomaan kersantille:(

9

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Homo

      • Anonyymi00002

        Miksi olet noin ilkeä?


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Miksi olet noin ilkeä?

        Nää sotahullut ja inttifanit on ilkeitä, niille kaikki erilaiset on uhka.


    • Anonyymi00003

      Mitä tollaisia pelkäämään, normaalia taistelupari-ttelua.

    • Anonyymi00004

      Siitä se lähtee!

    • Anonyymi00005

      Me muodostettiin juna teltassa ja yö meni nopeasti mukavissa merkeissä!

      Aamulla kaikilla oli hymy suussa!

    • Anonyymi00006

      Lusikassa on turvallista.

    • Anonyymi00007

      Voi sinnuu, taidat olla alttiina suklaamonniksi!

    • Anonyymi00009

      Etkö ole nukkunut lapsena perheenjäsenten kanssa ahtaasti/lähekkäni tai nuorena vaikka teltassa kavereiden kanssa? Minä olen nukkunut esimerkiksi avatussa sohvassa kaverin kanssa, eikä toisia kähmitty vaikka oltiin kylki kyljessä kiinni.

      Tuvassa nukkumisessa ei ole ongelmaa jos muut ovat hiljaa. Ainut ongelma on huono sänky, mutta parempiakaan ei ole tarjolla. Leirillä teltassa nukutaan hyvin lähekkäin ja ollaan niin väsyneitä, ettei turhia mietitä. Jos on sellainen hetki että saa vähänkin nukkua, niin se hetki käytetään nukkumiseen. Kummasti sitä vaan tottuu savun, hien, lian, tupakan, bensan ja tiesminkä hajuiseen vieruskaveriin, pesulle ei nimittäin pääse.

      Armeijassa tehdään asioita yhdessä ja ollaan toisten kanssa paljon tekemisissä, siihen voit varautua. Joskus voi joutua koskemaan toista henkilöä, se kuuluu asiaan. Kukaan ei kuitenkaan kopeloi yön pimeydessä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      57
      2774
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      35
      2391
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      90
      1601
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1285
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1109
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      154
      808
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      79
      704
    8. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      676
    9. Ymmärrätkö jo nyt, että

      Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt
      Ikävä
      44
      650
    10. 43
      625
    Aihe