Kuinka se kehtaa olla riekalevaatteissa

Anonyymi-ap

Ei oo lasten eikä oikeastaan kenenkään katseltavia nää kalsarivideot

36

510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tää on kuulemma nykymuotia..

      • Anonyymi00012

        Aloittaja takuulla kyylää joka sekunnin.


    • Anonyymi00002

      Hänellä on vaikeita mielenterveys oireita pitäisi saada hoitoon

    • Anonyymi00003

      Älä katso.

    • Anonyymi00005

      Salkkareissa on myös ryysyläis-farkkuja.

    • Anonyymi00009

      Tahallaan se pitää ryysyjä päällä, saa aikaan siten ärsytystä, kuten kaikella muuallakin toiminnallaan.
      Täytyy olla kieroutunut mieli kääpiölllä.

      • Anonyymi00014

        ” Tahallaan se pitää ryysyjä päällä, saa aikaan siten ärsytystä, kuten kaikella muuallakin toiminnallaan.
        Täytyy olla kieroutunut mieli kääpiölllä.”

        Sulla täytyy olla aika pieni maailmankuva jos tuollaisesta ärsyynnyt. Miten pärjäät esim. liikenteessä, meneekö hermot?


      • Anonyymi00016
        Anonyymi00014 kirjoitti:

        ” Tahallaan se pitää ryysyjä päällä, saa aikaan siten ärsytystä, kuten kaikella muuallakin toiminnallaan.
        Täytyy olla kieroutunut mieli kääpiölllä.”

        Sulla täytyy olla aika pieni maailmankuva jos tuollaisesta ärsyynnyt. Miten pärjäät esim. liikenteessä, meneekö hermot?

        Ei liikeenteessä liiku repaileisissa vaatteissa ja kiroilevia ym elimiä huutavia ihmisiä ja jos liikkuu, niin piipaa auto vie aika nopeasti hoitoon.


      • Anonyymi00017
        Anonyymi00016 kirjoitti:

        Ei liikeenteessä liiku repaileisissa vaatteissa ja kiroilevia ym elimiä huutavia ihmisiä ja jos liikkuu, niin piipaa auto vie aika nopeasti hoitoon.

        Höpö höpö, ja uli uli


    • Anonyymi00011

      On kuin romaanialaiset litukan ovella polovillaan ja käsi ojossa.

    • Anonyymi00015

      Maailma on nykyään pieni. Niin pieni. Siinä ne mänöö metriheikitkin ihan täydestä.

      • Anonyymi00018

        Ei maailma ole pienenetynyt.
        Sen sijaan maailmankuva on pieni kateellisilla vinkujilla.


      • Anonyymi00019
        Anonyymi00018 kirjoitti:

        Ei maailma ole pienenetynyt.
        Sen sijaan maailmankuva on pieni kateellisilla vinkujilla.

        On hyvä nähdä asiat laajassa kuvassa. Pohjois-Savo on henkisesti hyvin ahdas paikka. Kateuskorttia heilutetaan hyvin herkästi. Samoin on kelaspurgu-kortin laita. Väitetään että vinkunia asuu pierukuutioissa. Töllien peräkamarien ikkunoista nähdään mörköjä heti pihakuusien takana.


    • Anonyymi00020

      'Sulla täytyy olla aika pieni maailmankuva jos tuollaisesta ärsyynnyt. Miten pärjäät esim. liikenteessä, meneekö hermot?"

      Sinä nyt et taida ymmärtää miten narsisti toimii?
      Päivittäin pienen v'ttuilun kohteeksi joutuvalla tuskin on aika pieni maailmankuva.

    • Anonyymi00022

      Kenestä tässä on kyse?

      • Anonyymi00026

        Ei vinkujat uskalla suoraan sanoa ettei tule hankaluuksia. Vihjailevat vain ja huutelevat puskista.


      • Anonyymi00027
        Anonyymi00026 kirjoitti:

        Ei vinkujat uskalla suoraan sanoa ettei tule hankaluuksia. Vihjailevat vain ja huutelevat puskista.

        "Ei vinkujat uskalla suoraan sanoa ettei tule hankaluuksia. Vihjailevat vain ja huutelevat puskista."

        Anna sinä nimi, osoite ja valokuva naamastasi ja ole esimerkkinä anonyymillä keskustelu sivustolla rohkeudestasi tulla huutelemaan puskasta avoimelle kentälle.


      • Anonyymi00034
        Anonyymi00027 kirjoitti:

        "Ei vinkujat uskalla suoraan sanoa ettei tule hankaluuksia. Vihjailevat vain ja huutelevat puskista."

        Anna sinä nimi, osoite ja valokuva naamastasi ja ole esimerkkinä anonyymillä keskustelu sivustolla rohkeudestasi tulla huutelemaan puskasta avoimelle kentälle.

        Spurgut ja palsupullot vinkuu.


    • Anonyymi00023

      Olisko katsojien ärsyttämisestä tahikka päkitsien toivossa,kun repaleisissa ryysyissä kuljeksii. Black horse,nanso tahi joku muu kalsarin valmistaja vois iskeä tähän kultakimpaleeseen kiinni ,taikka lyödä kirveensä kiveen.

      • Anonyymi00024

        Suomalainen versio kauppojen ovilla konttaavista. Antakee jottain käsi ojossa yniseevät.


    • Anonyymi00025

      Kun vanha isä on kiukkuisen ikääntyneen aikuisen pojan ainoa läheinen, elämäntoveri ja asuinkumppani niin kenelle muulle sellainen kiukkuaan ja yksinäisyyttään purkaa kuin kameran välityksellä ventovieraille ihmisille.

    • Anonyymi00028

      "Ei vinkujat uskalla suoraan sanoa ettei tule hankaluuksia. Vihjailevat vain ja huutelevat puskista."

      On aivan eri asia vihata ihmistä kuin olla eri mieltä ihmisen sanoista ja teoista.

      Ihminen jolla ei ole läheisiä, ei lapsia eikä lastenlapsia voi sanoa ja tehdä mitä mieleen juolahtaa, vaikka hyppiä m'nasillaan ja paskoa pöydälle kameran edessä.

      • Anonyymi00032

        Niin totta. Käyttäytyisikö samalla tavalla, jos puoliso ja lapsia. Tuskin, saisi poliisit peräänsä.


    • Anonyymi00029

      Melko monesta jeekeristä ovat vasta aikuiset lapset kasvattaneet miehen.

    • Anonyymi00030

      Netistä lainattua.
      Miehen juominen ahdistaa:




      Anonymous
      helmikuu 2009

      "Hei vaan!

      Lauantai-ilta ja näiden vuosien aikana niin tutuksi tuleet kuviot.
      Mies istuu ruokailemassa keittiössä viinipullonsa kanssa juuri saunasta tulleena ja muutaman “saunaoluen” nauttineena. Mies ruokailee, kuuntelee radiota, jonka jälkeen siirtyy viinipullonsa kanssa olohuoneeseen television ääreen. Tämän jälkeen alkaa aamuyötä kohden tihenevä ralli keittiössä, josta mies kantaa loputtomiin uutta juomaa: jälkiruokakonjakkeja, juomasekoituksia, olutta jne. jne. jne. Itse menen nukkumaan puolen yön aikoihin ja herään yön aikana kymmeniä kertoja miehen kolisteluun, käveleskentelyyn, tavaroiden tiputteluun, ovien paukkeeseen jne.
      Mies istuu ja juo aina aamutunneille saakka, jolloin joko sammuu sohvalle, tai jaksaa jopa sänkyyn saakka. Aamulla koko huusholli haisee vanhalle viinalle - ja mies myös. Tiskipöytä on täynnä tyhjiä pulloja ja kaatunutta viiniä.

      Tämä näytelmä näytellään meillä joka ainoa perjantai- ja lauantai-ilta, juhlapyhiä ja loma-aikoja unohtamatta.

      Mies haluaa “syödä hyvää ruokaa”, kokkailla, saunoa ja juoda tolkuttomuuksiin. Joka ikinen viikonloppu, kaikki lomat.

      Meitä on muitakin: minä ja kolme lasta. Tässä vaiheessa me muut olemme jo pikaisesti syöneet ja häipyneet pöydästä kiireen vilkkaan. Teini-ikäiset lapsetkaan eivät enää jaksa isänsä puheita, näkevät jo nykyään sen, että isän näennäishauskat hassuttelujutut ovat viinan aikaansaamia.

      En muista koska meillä olisi viimeksi ollut toisenlainen lauantai: mies selvinpäin ja ylipäänsä mitään toisin.

      Itse vietän viikonloppuillat omissa oloissani kun lapset ovat nukkumassa. En jaksa miehen humalaista sökellystä, humalaisia mukahauskoja vitsejä ja loppuiltaa kohden sekaviksi ja aggresiivisiksi käyviä juttuja.

      Miestä ei tunnu moinen haittaavan. Hän on vankasti sitä mieltä, että kun hän on “urakkansa hoitanut”, eli ollut viikon töissä, maksaa laskunsa ja hoitaa asiansa ja on muutenkin kelpo mies, niin hänellä on oikeus tästä hyvästä hieman rentoutua.

      Perhe on hänelle kuin joukko kotieläimiä joita kohtaan hoidetaan tietyt vähimmäisvelvollisuudet ja sitten irtaannutaan arjesta: selvinpäin perhe muistuttaa hänelle ankeaa harmaata arkea, josta on välillä päästävä pakoon."

      • Anonyymi00033

        No, mitä katselet ja vingut. Pakkaa kamat ja lähde, ei ole vaikeeta.
        Vai etkö pärjää yksin, jos et, niin ei kannata valittaa.


    • Anonyymi00031

      Höh?

    • Anonyymi00036

      Asiallinen aloitus
      Sitten on nämä "fanittajat" , joille kaikki Metsiksen puheet ja teota ovat Pyhiä, joita ei saa kukaan kommentoida eikä haukkua
      Heille onnen täyttymys on nähdäkin Metsiksen paljasta pintaa
      Varmaan Metsis järjestääkin heille live-esityksiä tuosta teemasta

      • Anonyymi00039

        No kyllähän se niin on, että aina löytyy niitä, joille Metsä Manin jutut menee läpi ilman sen kummempaa siivilää. Ei niitä oikein tohdi ääneen epäilläkään, kun heti ollaan sitä mieltä, että väärin kuunneltu.

        Ja onhan se ymmärrettävää – kukin tykkää siitä mistä tykkää. Toiset katsoo vähän kauempaa, toiset taas menee niin lähelle, ettei enää oikein erota, missä menee ihailun ja kaiken nielemisen raja.

        Savossa sanotaan, että jos joku kuulostaa aina oikealta, niin ei se välttämättä tarkoita, että asia on kunnossa – vaan että kuulija on päättänyt olla kyselemättä.

        Ja se on kyllä kätevä taito… varsinkin silloin, kun ei halua huomata mitään.😏


    • Anonyymi00037

      Oli niin tai näin..aika monen köllöttelijän elämisen maksaa nää mannit.arit.arsit.simo..t terveiveisiä vaan pojille ja perheille!

      • Anonyymi00038

        Höpön löpön 🤡.
        Hyvä kun vähän kuittaavat velkaansa yhteiskunnalle. Metsämanin taksikyydit kouluun korkoineen muodostavat jo sievoisen summan. Kelakorvaukset työkyvyttömyydestä ovat myös merkittävä kuluerä. Ja mitä rasvamaksan hoito tulee sitten maksamaan tulevaisuudessa? Sitä ei tiedä kukaan. Olisi hyvä jos jäisi jonkinlainen pesämuna tupeuran jälkeistä mahdollista elämää varten.


      • Anonyymi00040
        Anonyymi00038 kirjoitti:

        Höpön löpön 🤡.
        Hyvä kun vähän kuittaavat velkaansa yhteiskunnalle. Metsämanin taksikyydit kouluun korkoineen muodostavat jo sievoisen summan. Kelakorvaukset työkyvyttömyydestä ovat myös merkittävä kuluerä. Ja mitä rasvamaksan hoito tulee sitten maksamaan tulevaisuudessa? Sitä ei tiedä kukaan. Olisi hyvä jos jäisi jonkinlainen pesämuna tupeuran jälkeistä mahdollista elämää varten.

        No höpön löpön nyt sentään… Kyllähän sitä aina löytyy laskumiehiä, jotka osaavat laskea toisten elämät tarkemmin kuin omansa.

        Onhan se niinkin, että yhteiskunta kustantaa monenlaista – koulukyytejä, tukia ja hoitoja. Mutta kummasti ne samat asiat muuttuvat ongelmaksi vasta silloin, kun kohde ei satu miellyttämään.

        Savossa sitä sanotaan, että toisen kukkarolla käynti on helppoa hommaa, kun ei tarvitse kuittia näyttää omista menoista.

        Ja mitä tulevaan tulee… niin harva meistä tietää, mitä laskuja itselle vielä kertyy. Jotkut vaan ehtivät murehtia nekin jo toisten puolesta. 😏


    • Anonyymi00041

      No eihän sitä kukaan väkisin silmille työnnä. Jos alkaa kovasti häiritä, niin voi olla että ongelma ei ole pelkästään siinä mitä näkyy – vaan siinä, että sitä ei malta olla katsomatta.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2513
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      98
      1020
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      61
      774
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      701
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      680
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      658
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe