Kolin jäätie yhä turvallinen – "Päivystäjä sulkee sen heti, jos tilanne muuttuu" https://www.ylakarjala.fi/paikalliset/9311429
Työtön voi siis ajella ruosteisella ja rämisevällä polkupyrällään vielä turvallisesti, sillä ainoa vaara jäätiellä on lentää turvalleen.
Kolin jäätie yhä turvallinen
15
183
Vastaukset
- Anonyymi00002
neljä h nuoret hakkaa jäähän railoja työttömät hukkuu kukaan ei sure homman päälle hihitellään ja vedetään tuuheat sauhut marlboro king size.
- Anonyymi00003
niin lämmintä ollut että jään laadun luulisi jo hapertuneen. yllättävää että on vielä jäätie auki.
- Anonyymi00004
riittähän se jään paksuus mutta entä laatu. kevätjää on hyvin petollista. yksi aurinkoinen päivä voi muuttaa tilanteen hetkessä
- Anonyymi00005
En ole itsemurhakandidaatti en mene enää jäille edes ruostefillarilla
- Anonyymi00006
Minä otan jäätä vain koskenkorvaan ja lämpimään kolloon
- Anonyymi00007
Käyttövuorokausia pitää saada, että olisi jotakin järkeä hommassa.
- Anonyymi00008
Ettei vaan nyt leikitä ihmisten hengellä kun pitää saada käyttökuukausia?
- Anonyymi00009
Päivystäjä sulkee kuulemma tien tarvittaessa nopeasti. Kai siinä nyt joku turvamarginaali edes pitäisi olla että ei suljeta mahdollisimman myöhään.
- Anonyymi00010
Eiköhän heillä liene vähintään yhtä hyvää tietoa kuin tälle palstalle kirjoittavilla?
No ei varmaankaan, sillä jos missä, niin täällä se kaikkinainen olemassa oleva tieto ja älykkyys näkyy ja on aina näkynyt.
- Anonyymi00011
Viisauutta on niin paljon jota voi melkein käsin kosketella 🤣
- Anonyymi00012
Työttömät luisuu jäällä uusilla can-am mönkkäreillä peräkärryssä pimuja ja pirccaa.
- Anonyymi00013
Ja sitten alkaa action.
- Anonyymi00014
No nyt jäätie meni kiinni ja pitäisi päästä Kolille.😨
- Anonyymi00015
Sukset jalkoihin ja hiihdä! Älä ole laiska vötkylä.
- Anonyymi00016
Anonyymi00015 kirjoitti:
Sukset jalkoihin ja hiihdä! Älä ole laiska vötkylä.
Mutta kun minä olen laiska vötkylä 😫
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658