Nyt nähdään missä Suomi judo menee. Mitä odotuksia ?
Tbilisi Grand Slam 2026
32
1139
Vastaukset
- Anonyymi00001
Paremmin kuin Itävallassa.
Luke ottaa mitalin.- Anonyymi00003
Ei ihan. Ensi kerralla.
- Anonyymi00002
2 mitalia
- Anonyymi00004
Onko Luke ja Pihla jo otelleet? Jos niin iten meni?
- Anonyymi00005
Luke 7. Pihla pronssia.
- Anonyymi00007
Anonyymi00005 kirjoitti:
Luke 7. Pihla pronssia.
Hienoa että Pihla pronssille ja Luke on myös yksi maailman parhaista.
- Anonyymi00010
Anonyymi00005 kirjoitti:
Luke 7. Pihla pronssia.
Hyvinhän se men
- Anonyymi00006
Aika hyvin se Suomi judo kulkee kun georgialaisetkin antaa sille ablodeja
- Anonyymi00008
Mieletön ippon Pihlalta. Ei tartte suomalaisten nöyristellä!
- Anonyymi00009
Veikkaan, että judosta tulee Suomeen Olympiakultaa Losista 2028 mm. moni maa boikotoi niitä kisoja ja sitten Suomen judolle käy kuin curlingille aikoinaan. Laji hiipuu täysin kun kaikki keskitetty huippuihin ja nykyisistä kymmenistä judokoista joihin panostetaan Urheassa ei ole hienon lajin ylläpitäjiksi, koska vain oma judo kiinnostaa.
Nautitaan nyt ...mitaleista.
- Anonyymi00011
Louna loistavaa tekemistä, Eetu aivan kuutamolla niin kuin aina .
- Anonyymi00012
Pari typerää kirjoitusta tähän väliin, kuten tapana on tällä palstalla... Erään veikkaajan tulos ainakin nyt oikein, 2 mitalia on jo varma. Täällä paljon syyttä parjattu Valtteri Olin on Tbilisin Grand Slamin finaalissa. Siitäs saitte ilkeämieliset pahan puhujat. Loppupeleissä teille ei jää käteen kuin oma huono mieli ja typerät mielipiteet. Hyvä näyttää vaan voittavan :)
- Anonyymi00014
Valtterin semifinaali oli judoa parhaimmillaan. Action reaction!
- Anonyymi00021
Ja Sonni ei ole edes vielä käynyt puntarissa. Kovaa menoa!
Huikeeta Suomi Judo!
- Anonyymi00013
Miten voi noin surkealla judolla pärjätä kuin tuo Keravan poju ? Samanlainen tuuri kuin Sonnilla muutama vuosi sitten eli tän jälkeen ei mitään menestystä !
- Anonyymi00016
Tää on tää sama Uuno joka vetää vuokrakodissa bissee toimeetulotuella. Eikä tajua judosta mitään. Hienoa Valtteri, älä välitä näistä luuserihuutelijoista!
- Anonyymi00018
Anonyymi00016 kirjoitti:
Tää on tää sama Uuno joka vetää vuokrakodissa bissee toimeetulotuella. Eikä tajua judosta mitään. Hienoa Valtteri, älä välitä näistä luuserihuutelijoista!
En oo Oto- Valkku vaikka kriteerit täytyy.
- Anonyymi00015
Hei edellisen kirjoittaja, sinua ja kaltaisiasi juuri tarkoitin edellisessä viestissäni:)
- Anonyymi00017
Hyvää suorittamista Olinilta
- Anonyymi00019
Antaa väärän kuvan osaamisesta, onnenkantamoinen
- Anonyymi00022
Anonyymi00019 kirjoitti:
Antaa väärän kuvan osaamisesta, onnenkantamoinen
Kato, vihaajia harmittaa😂😂😂
- Anonyymi00023
Anonyymi00019 kirjoitti:
Antaa väärän kuvan osaamisesta, onnenkantamoinen
Ai väärän kuvan? Joo, judotv:n selostaja Neil Adams sanoi Valtterin otelleen koko päivän mainiosti. Neil on judon maailman mestari ja kaksinkertainen olympia hopeamitalisti. Mitäs sulla on kaapissa? Tyhjiä pulloja 😄
- Anonyymi00024
Anonyymi00023 kirjoitti:
Ai väärän kuvan? Joo, judotv:n selostaja Neil Adams sanoi Valtterin otelleen koko päivän mainiosti. Neil on judon maailman mestari ja kaksinkertainen olympia hopeamitalisti. Mitäs sulla on kaapissa? Tyhjiä pulloja 😄
Pirkka olutta
- Anonyymi00025
Anonyymi00023 kirjoitti:
Ai väärän kuvan? Joo, judotv:n selostaja Neil Adams sanoi Valtterin otelleen koko päivän mainiosti. Neil on judon maailman mestari ja kaksinkertainen olympia hopeamitalisti. Mitäs sulla on kaapissa? Tyhjiä pulloja 😄
Sori mut Adams ei ollut paikalla, hah
- Anonyymi00020
Eka mut varmasti vika
- Anonyymi00026
Kiitos herralle, Kelle ? Joko Rokia herroitellaan.
- Anonyymi00027
Valtteri vahvasti uskossa ja uskaltaa sen tuoda esille, ei kaikesta tarvitse yrittää löytää vinoiltavaa. Kaveri on vuosia satsannut ja jaksanut yli vaikeiden vaiheiden niin miten vaikeaa on antaa tunnustusta kun tulosta syntyy?
- Anonyymi00028
Hieno kirjoitus!
- Anonyymi00029
Marahan oli omalla tasollaan, sentään pojulle sattui onnenkantamoinen.
- Anonyymi00030
Neljä voittoa Grand Slamissa on onnenkantamoinen? Sähän se varsinainen sensei olet...
- Anonyymi00031
Miten tänään meni Martin ja Emman ottelut?
- Anonyymi00032
Mara otteli tasonsa mukaan Emma hieman paremmin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648