Elvi Löhönen liputuspäivien äiti

Kokkolalainen Elvi Löhönen on saanut omat puumerkkinsä suomalaisiin liputuspäiviin. Merkkimiehet Eino Leino ja Jean Sibelius ovat saaneet kalenteriin viralliset liputuspäivänsä Löhösen ansiosta.
3152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Löhösellä on viljalti näyttöjä.

Äänestä

Nuo liputuspäivät ovat ihan ok.
Nyt on niin paljon liputuspäiviä että ei enää viitsitä liputtaa rajansa kaikella, menettää tarkoituksensa kun niitä jatkuvasti tulee lisää...
Eniten liputetaan; Vappuna, äitienpäivänä, juhannuksena ja isänpäivänä, tietysti myös Itsenäisyyspäivänä.

Äänestä

Löhonen on sairastanut psykopatiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kokkolalainen Elvi Löhönen on saanut omat puumerkkinsä suomalaisiin liputuspäiviin. Merkkimiehet Eino Leino ja Jean Sibelius ovat saaneet kalenteriin viralliset liputuspäivänsä Löhösen ansiosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu