Kaketsulla pitää nyt juhlia rankasti.
Kaketsu on ollut ongelmalähiö jo 60 vuoden ajan!
Anonyymi-ap
8271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Muistan kun juopot siellä vanhalla ostarilla köpötti katkokävelyä, ja joko nukkui istualtaan tai kuseskeli kaupan seinään. Aika iäkästä väkeä oli aina jollakin joku käsi tai jalka paketissa. Tummapukuinen nuorimies taisi niillle viinaa myydä, ainakin kerran näin kun oli ikäänkuin tilausta tekemässä siinä. Nistejä myös oli, joillakin myös lapsia, ja poliisiautot kävi välillä.
Lapsena 1970-luvulla vanhemmat varoittivat menemästä kaketsulle. Olihan siellä silloin rauhallisempiakin puolia, mutta ostarin läheisyys veti puoleensa epäsosiaalista ainesta.
Kuka muistaa Reeten 70-luvulta? Joidenkin mielestä heppu oli tuolloin "Oulun kovin jätkä" (mitä tuolla sitten haluttiinkin tarkoittaa...).
Eikaitse koko kaketsu voi olla samanlaista. Vaikka siellä on ongelmallisia paikkoja. Lähinnä se päivittäistavarakauppa S marketti vai mikä se on ja ne vuokratalot
No ei tietenkään
Ei muuta kuin linnaN narkomaani ynnä muu paskaporukka pois ilkivallan teosta ja ovien rynkyttämisestä. Huumetuomio napsahtaa helposti, niin nuoremmille kuin vanhemmille. Linnareissu opettaa jos ei perille mene.
Nuo ihmispaskat vain ovat normaalien , parempien ihmisten tiellä hankaloittanut asumisviihtyvyyttä..jos olisi vapaa laki ,niin kyllä olidi *aulikolle töitä varmaan.
yheksänhäntäsellä "kissalla" pitkin rankaa niin että roikaa ...