Japanin pääminisyerillä oli tapaaminen Trumpin kanssa,Trumpilta kysyttiin miksi Usa ei ilmoittanut liittolaisilleen että hyökkäävät Iraniin, ääliö vastasi halusivat salata yllätyksen vuoksi ja että Japanillahan on kokemusta salailusta ja miksi ette ilmoittaneet hänelle että hyökkäätte Pearl Harbouriin, no miksiköhän, hyökkäys tapahtui 1941 silloin Trump eikä Japanin pääministerikään olleet vielä syntyneet, kyllä on tyhmä ukko.
Moukkien moukka
14
322
Vastaukset
- Anonyymi00001
Just samanlainen kuin suomalaiset hiihtäjät.
- Anonyymi00002
Nyt meni fiilis, en enään tälle keväälle hiiha 🙄
- Anonyymi00003
Hiihä vaan mutta älä ilmota siitä Trumpille.
- Anonyymi00005
Anonyymi00003 kirjoitti:
Hiihä vaan mutta älä ilmota siitä Trumpille.
Eikä ku nimenomaan pitää ilmoittaa, muuten se hullu ottaa ja hyökkää vielä tännekin
- Anonyymi00004
Koirani kakkasi juuri kävelytielle. Kukaan ei ottanut sitä pois. Olkoon siinä.
- Anonyymi00006
Koiraako?
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Koiraako?
Kakakakakakkaa eivät ottaneet pois.
- Anonyymi00008
Kerätkää talteen ja lähettäkää usalaan
- Anonyymi00009
Vähä-älyinen Trumppi kertoi iloitsevansa kun FBI:n entinen johtaja ja palkittu sotaveteraani kuoli, voiko enää ala-arvoisempaa lausuntoa antaa.
- Anonyymi00011
Kyllä se trumppi kaivaa hautaa itselleen,kun omassa maassakin puhelee tuollaisia. Pian ei luodit mene vain korvallisille.
- Anonyymi00012
Se ampuminen oli teatteria jolla Trump varmisti vaalivoiton.
- Anonyymi00013
Nyt kun Trumppikin taitaa älytä että hyökkäys meni munille niin ilmoitti että Hegseth olikin se joka keksi että hyökätään Iraniin, mies joka vaihto puoltaan Trumpin kannattajaksi kuulemma siksi koska Trump ilmoitti kampanjassaan ettei tule aloittamaan yhtään sotaa, maailman suurin demokratia vaihtui maailman suurimmaksi valehtelijaksi.
- Anonyymi00014
Jenkeillä on vähän liian suuret luulot itsestään, kun kuvittelivat, että 90 miljoonaa hampaisiin asti aseistautunutta fundamentaali-islamistia voidaan pistää tuosta vaan polvilleen. Kusikaajanahan tässä toimi vielä tuo esinahkaton mulccu, Netanjahu.
- Anonyymi00015
Trumppi se saa nobelin kun ihanasti toi rauhan Lähi-Itään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2715940Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta453882Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom353254Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole603129Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1692992Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava492826Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten932777Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin822470Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1962082Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt772068