Seli-seli-selitystä. Kaikki laitettiin Ville Merisen syyksi. Ellei SDP:ssä olisi pahantahtoista kieroilua, niin olisi ihan reilusti tehty selvitys, eikä niin kuin nyt - hyssytelty asia Työterveyslaitoksen vaitiolovelvollisuuden piiriin.
Toivon että demareita äänestelleiden silmät avautuvat ennen seuraavia vaaleja, koska tällaista puoluetta ei missään tapauksessa kuulu päästää hallitukseen tunaroimaan.
En itse puhu tällä videolla, mutta linkitän sen tähän, koska asia tulee sieltä harvinaisen selvästi sanotuksi:
https://www.youtube.com/watch?v=56xZ7tWcMOk
SDP:n Häirintäselvitys???!!!
38
342
Vastaukset 38
- Anonyymi00001
Ville Merinen teki hyvän työn, kun otti nämä häirintäjutut esille.
- Anonyymi00003
Antti ei hätkähdä, vain huima talouskasvu voisi asetelmat muuttaa.
- Anonyymi00005
Antti on hyvä tyrkkimään toiset pois tieltä - niin kuin nähtiin miten Antti tuuppasi viestintäpäällikön tieltään eikä huomannutkaan että kamerat tallensivat tilanteen! Hupsista!
- Anonyymi00012
Anonyymi00005 kirjoitti:
Antti on hyvä tyrkkimään toiset pois tieltä - niin kuin nähtiin miten Antti tuuppasi viestintäpäällikön tieltään eikä huomannutkaan että kamerat tallensivat tilanteen! Hupsista!
Eikö yhtään nolota ??? Kyllä pitäisi......
Hieman käsivarrella opasti tyttöä oikeaan suuntaan.
- Anonyymi00004
Tuppurainen pääsi kuin kissa veräjästä vaikka pahin kaikista oli.
Sellaista se on sdp touhut.- Anonyymi00013
Pääsi....mistä ???
Kerro tarkemmin !!
- Anonyymi00006
Kuuntelin tuon videon. Hyvin on havaittu, mistä tässä on kyse.
- Anonyymi00007
Ilkka Vakkuri...parasta ennen leima meni jo kauan sitten :)))))))
- Anonyymi00008
Tuo parasta ennen leima meni jo kauan sitten :))))))) saattaa päteä Sinuun itseesi. Mutta Ilkka Vakkurilla on paljon paljon asiaaaaa....
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Tuo parasta ennen leima meni jo kauan sitten :))))))) saattaa päteä Sinuun itseesi. Mutta Ilkka Vakkurilla on paljon paljon asiaaaaa....
Jos Vakkurilla olisi jotain, se julkaistaisiin jossain muualla kuin ''juutuubissa''
- Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Jos Vakkurilla olisi jotain, se julkaistaisiin jossain muualla kuin ''juutuubissa''
Koska media on täynnä demarivihervassarimädätystä, niin Ilkka Vakkurin on hankalaa saada siellä julkaistuksi omia mielipiteitään - ja tämä on VÄÄRIN!
- Anonyymi00016
Anonyymi00011 kirjoitti:
Koska media on täynnä demarivihervassarimädätystä, niin Ilkka Vakkurin on hankalaa saada siellä julkaistuksi omia mielipiteitään - ja tämä on VÄÄRIN!
Ilmeisesti Youtube on ainoa alusta jossa Vakkurin höpinät julkaistaan.
Jos Vakkurin jutuissa olisi jotain tolkkua, ne kelpaisi muuallekkin. - Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
Ilmeisesti Youtube on ainoa alusta jossa Vakkurin höpinät julkaistaan.
Jos Vakkurin jutuissa olisi jotain tolkkua, ne kelpaisi muuallekkin.Kelpaako Sinun omat höpötyksesi edes Youtubeen?
- Anonyymi00023
Anonyymi00017 kirjoitti:
Kelpaako Sinun omat höpötyksesi edes Youtubeen?
Kelpaa ainakin suolikaksneloselle, muiden toheloiden sekaan:)))
- Anonyymi00026
Anonyymi00023 kirjoitti:
Kelpaa ainakin suolikaksneloselle, muiden toheloiden sekaan:)))
Heh Heh! 😂🤣😂🤣😂🤣
- Anonyymi00010
Työväenpuolueen solidaarisuus muita kohtaan on kateissa ollut jo kauan.
- Anonyymi00014
Loistavat perustelut !!!
- Anonyymi00021
Tarkoitat varmaan "Suomen suurinta työväenpuoluetta" PS:ää,
joka petti duunarit sillä seurauksella, että duunarit jätti sen.
PS:n kannatus romahti.
Miksi kukaan duunari ylipäätänsä äänestää äärioikeistopuoluetta ?
Ei oikeisto ole koskaan ajanut duunarin etuja äärioikeistosta puhumattakaan.
Oikeisto ajaa työnantajien asiaa.
- Anonyymi00015
Ketä kiinnostaa ?
- Anonyymi00018
Ja mitäs se Sinua kiinnostaa? Pidä Sinä vaan huoli omista asioistasi - jos osaat.
- Anonyymi00019
Anonyymi00018 kirjoitti:
Ja mitäs se Sinua kiinnostaa? Pidä Sinä vaan huoli omista asioistasi - jos osaat.
Eiköhän vanhusten olisi paras kömpiä unten maille :))
- Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Eiköhän vanhusten olisi paras kömpiä unten maille :))
Jaa jaa, kumpikohan lienee meistä vanhempi?
- Anonyymi00022
Anonyymi00018 kirjoitti:
Ja mitäs se Sinua kiinnostaa? Pidä Sinä vaan huoli omista asioistasi - jos osaat.
Persuun osui ja upposi :D
- Anonyymi00029
Anonyymi00020 kirjoitti:
Jaa jaa, kumpikohan lienee meistä vanhempi?
Sinä olet fyysesti vanhempi, psyykkisesti olet lähinnä kakara:))
- Anonyymi00024
Vakkuri on itsekeskeinen Trump fani joka ei näe hänessä mitään pahaa. Naurettavaa papiksi itseään kutsuvalta. Vakkurin tube sivuille kirjoittaa vain äärimmäisen hörhöt, harhautetut laitakulkijat. Järkevää keskustelua Vakkuri ei suvaitse eikä itsensä kriittistä arvostelua. Mitä sdp tutkimukseen tulee se ei ollut mikään rikostutkinta. PS puolueen miehet on käyny puhemiehen raiveliin ja toinen ampui pistoolilla helsingin yössä. Lisäksi PS hyväsyi ministeriksi alaikäisiä juottaneen ja mahdollista hyväksikäyttöä harkinneen miehen. Helluntailainen PS mies lähetteli seksipyyntöviestejä naisille ja jäi kiinni. Kyllä kai PS pitäisi laittaa poliisikuulusteluun.
- Anonyymi00025
Naamanvenyttäjillä ei olisi varaa arvostella ketään, mutta niillähän ei ole
itsekritiikkiä eikä arvostelukykyä. - Anonyymi00027
Sieltäpä tuli katkeraa vuodatusta. Sinnehän se osui ja upposi! 😩
- Anonyymi00030
Kruunupää puhutteli kiusaajia.
Se on muka paha rangaistus.
Entä kuka rankaisisi kruunupäätä?- Anonyymi00031
👑 Kansalla on mahdollisuus rangaista ja äänestää ihan kaikkea muuta kuin demareita. 😁
- Anonyymi00032
Anonyymi00031 kirjoitti:
👑 Kansalla on mahdollisuus rangaista ja äänestää ihan kaikkea muuta kuin demareita. 😁
Ihan mitä puoluetta tahansa, kunhan ei äänestä persuja.
Hullu saa olla mutta ei saa olla tyhmä. - Anonyymi00033
Anonyymi00032 kirjoitti:
Ihan mitä puoluetta tahansa, kunhan ei äänestä persuja.
Hullu saa olla mutta ei saa olla tyhmä.Voi SINUA poloista, miten väärässä oletkaan!
- Anonyymi00034
Anonyymi00033 kirjoitti:
Voi SINUA poloista, miten väärässä oletkaan!
Asia selviää 18.04.2027
Persujen Waterloo:)
- Anonyymi00035
Demarit on sekaisin kuin koko työväenliikekin.
- Anonyymi00036
Ainakin persujen "työväenliike" on sekaisin. PS:n mainosti itseään
"Suomen suurimmaksi työväenpuolueeksi".
Kun se livahtikin heti vaalien jälkeen ajamaan työnantajien etuja
ja petti äänestäjänsä heikentämällä työntekijöitten asemaa duunarit jätti PS:n,
PS:n kannatus romahti.
Ihmettelee kyllä miksi ihmeessä duunari äänestää äärioikeistolaista puoluetta ?
Ei oikeisto ole koskaan duunarin puolella.- Anonyymi00039
Missä ja milloin on viimeksi lakkoiltu ???
Miksi ????
- Anonyymi00037
Totuudella on tapana tulla julki... 🎶🎵
https://youtube.com/shorts/aqMEG9coW0k?si=5Xa00Tw4B5Gwc5u5 Hallitus puolueista RKP ajattelee asioita oikeudenmukaisesti, ehdokas seuraavaan hallitukseen. Kokoomus ei ole se puolue joka joskus ollut vaikka Orpo on joissain asioissa arvojohtaja.
Arvot ja oikeudenmukaisuus punnitaan seuraavan hallituksen muodostamisessa.- Anonyymi00040
Toivottavasti onnelliset suomalaiset ymmärtää ensi vuoden vaaleissa äänestää keskusta-oikeiston hallitukseen edelleen. Muuten voi käydä hyvälle kehitykselle kehnosti.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3721486Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan801015Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.88913Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49738- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38702- 53668
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10598- 35594
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562- 45557
- 50545
- 32531
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33528Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 80470
- 48469