Lumi on sulanut ja remonttikoijarit ovat autonsa startanneet. Seuratkaapa vähän jos teillä on naapurissa vanhempaa väkeä, että minkä firman koijari on putki-, ikkuna- tai kattoremonttia myymässä. Jälkipolvi voisi vähän myös kysellä vanhempiensa kuulumisia. Olisi se aikamoinen paukku kun tulisi selville, että vanhukselle on myyty lahoavan piharakennukseen 60t€ kattoremontti pankkivelalla eikä kauppaa voi enää perua kun 14 päivän peruutusaika on mennyt.
Remonttihuijarit liikkeellä
Anonyymi-ap
4363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuo kotimyynti pitäisi lailla kieltää.
Tuo on todella törkeätä toimintaa ja kirjoitusten mukaan yhden uskonlahkon jäsenten normaalia toimintaa. N. 10 vuotta sitten 2 oikein mukavaa nuorta miestä tuli tarjoamaan kattoremonttia, kun huopakatolla oli jo ikää. Ilmainen tarkistus tarjottiin. Lupasin tarkistaa,, vaikka tiesin katon hyvän kunnon. Toinen mies oikeasti tarkisti katon ja yläpohjan huolellisesti läpi.
Lopputulos oli odotettu. Huopakatto on aivan lopussa ja se on uusittava välittömästi, ettei tule suuria ja kalliita vesivahinkoja. Tosin rehellisesti myönnettiin, että juuri nyt siinä ei ole vielä mitään vuotokohtia. Kiittelin ja lupasin harkita asiaa. Nyt edelleen sama huopakatto on kunnossa ja mitään korjauksia ei ole tehty.
Seurataanko millaisen etäisyyden päästä?
Kauanko pitää seurata?
Onko pakko?
Pidä vanhemmistasi huolta se riittää.