Koivikon kartano sai hyvä tuet

Hieno homma meille
5429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miljoona euroa, kyllähän sillä jo ostaa vanhan Karhubaarin kiinteistön 😵

Äänestä

Nuo tukirahojen määrät pitäisi olla salaista tietoa, aiheuttavat vain kateellisuutta.

Äänestä
  • Mitäpä tuossa on kadehtimista. Hyvä että tännekin päin riittää ettei mm. Italian rotat ihan kaikkea ennätä viemään!
    "Italian mafiajärjestöt ja järjestäytynyt rikollisuus ovat olleet pitkään kiinnostuneita EU:n maataloustuista ja viime vuosina erityisesti koronapandemian elpymispaketin (Recovery and Resilience Facility, RRF) varoista. Italian mafia on kehittänyt hienostuneita menetelmiä EU-rahojen anastamiseksi, mikä tuottaa joissakin arvioissa enemmän kuin perinteiset rikokset."

    Äänestä

Tuet muodostavat ison osan jokaisen maatilan tuloista, koska tuottaja hinnat ovat todella pienet. Valitettavasti Ilman tukija ei mikään maatila kestäisi pystyssä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hieno homma meille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu