Syysmiitti Mansessa?

sonyboy

Jospa pidettäisiin syysmiitti ennen JO PERINTEEKSI muodostunutta Mansen pikkujoulumiitiä? Ajankohta voisi olla elo-syyskuun vaihteessa ja tällä hetkellä vaihtoehtoina perinteinen paarimiitti tai sit visiitti viikinsaareen (myös oma ravinteli), jossa voidaan pelailla, saunoa ja hölmöillä ennen siirtymistä cityn yöelämään. Halukkuutensa ja ideansa voi tiedottaa vaikka tämän kautta, jotta kaikki näkisivät saapuvien listaa jne. Tietty voi myös laittaa suorempaakin viestiä meikäläiselle suomen lootaan. Eikun kaikki mukaan.

26

8458

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..tartteeko tässä nyt sit muuta ilmineerata..? Messissä ollaan piste ---> •

    • bonapetive

      Joo kyllä kiinnostaa tulla pistää mansea sekaisin että poliisilla riittää tekemistä koko loppu vuodeksi....

    • sonyboy

      päiväksi kaavaltu elokuun 20. tai 27 pvä. Laitelkaahan ehdotuksia sopivimmasta ajankohdasta pikaisesti..

      • 27.8. kiitos


    • YöKuukkeli

      Tottahan Minä tulen jos työt ei estä, eikä toi talouspuoli ;o)

      • YöKuukkeli

        En kyllä nyt voi tulla, on sellanen tilanne...


    • Simpukanhelmi

      mutta mä tulen VAAN saunaan, jos aikataulu passaa!!!

      *kika*

      • PiäryNä The SonynPikkuApula...

        Niin että päivämääräehotelmia vois kans ilmoitella halukkaat tulijat että saatas miitti natsaamaan ...taijotain.... Ne nyt tapetilla olleet päivät oli 20.8. ja 27.8.


    • petteri76

      juuh tuo 27.8 passaa mulle paremmin...

    • sonyboy

      Nyt on heitelty uutta päivää eli 3. syyskuuta. Kävis ainakin useimmille. Paikkana ykkössijaa pitää edelleen Viikinsaari alkupaikkana. Saunottelu vielä avoinna, vaikka halukkaita onkin löytynyt (ainakin meikkiksen kanssa tulijoita...*hymy*).

      • meet me in tre

        ..ilmoitat vaan missä miitti pidetään, minä päivänä ja monelta alkaa...näin yksinkertaista se on..se sitten joko sopii tai ei sovi,turha jahkailla asian kanssa viikkotolkulla.


      • Pandora33

        Sony, lyö päivä vaan lukkoon, niin saadaan alkaa järkkäämään "työseminaaria" tuoksi viikonlopuksi :D


    • höpsötär

      Tulen mielelläni ellen vaan satu oleen lääkäreitten hoteissa just tohon aikaan;(...hmmm ja jos talouspuoli antaa periks.Ja jos pääsis jonkun kyydissä ettei mun tarviis mennä sekottaan Tampereen liikennettä ;D

      • höpsötär

        Jos 3 syyskuuta on miitti(eikä päivämäärä muutu),niin pääsen kyllä.Ja kyydin hommaan jostain....hmmm,vaikka linjurilla;)


      • höpsötär
        höpsötär kirjoitti:

        Jos 3 syyskuuta on miitti(eikä päivämäärä muutu),niin pääsen kyllä.Ja kyydin hommaan jostain....hmmm,vaikka linjurilla;)

        En tulekkaan....tapahtui jotain sellaista joka pitää mut kotona.Mutta toivon teille kaikille todella hauskaa miittitunnelmaa,oon siellä hengessä mukana ;)


    • Tota, tahtosin vaan utsia että onkohan miitti toteutumassa vai jääkö se hautumaan ja oottamaan marraskuun perinteistä?

      ..Kun pitäs tota rahnaa laittaa tyynyn alle jo nyt, tämmösen tavallisen duunarin, jos meinaa yhtään mihkään päästä.. Niih...

    • sonyboy

      Miitti on sit lauantaina 3.9. TaNpereella. Paikka on vielä avoin, mutta viikinsaaressa ei ainakaan, kun saari on yleisesti suljettu ko. ajankohtana. Kokoonnumme johonkin paariin, jonka nimi ilmaistaan myöhemmin. Kaikki kynnelle kynevät siis mukaan ja laittakaa tulostanne jokin viesti, niin tiedetään varautua tilojen suhteen. Saavathan muutkin sitten tietoa saapujista.

      • BlueFairy ;))

        jepp..toi sopii sitten kuitenkin :)) eiku mukaan vain ;)


      • BlueFairy ;)) kirjoitti:

        jepp..toi sopii sitten kuitenkin :)) eiku mukaan vain ;)

        Hyvin on porukkaa tulossa *peukuttaa* mää nyt mietin vielä kuitenkin *oottaa vastalauseita poisjäämiselleen* ;o)

        Ei oo pääsymaksua *miettii et jos ottas hatun mukaan ja keräis kolehtia...* Onks se Amarillo liian tylsä paikka alottaa...? Vai tahtooko sony vaihtelua? Ja sit meikä tahtoo sinne Hotelli Ilveksen alakertaan (???), siel oli kuulemma meno päällä eräillä tässä taannoin... *kaivelee haMpaankolojaan*


    • lassien_pentu

      jeps, ois kiva päästä miittaileen taas ku viime miitistä onkin jo aikaa missä oltiin.
      Mutta tua auransilta ja iinak on liian rakastuneita että hei eivät kumminkaan ois ees ajatellu tuloa niin enpä myökään pääse. mutta pitäkkee hauskaa meijänkin puolesta;)

    • Siia30

      Onko jengi miettinyt kimppakyytejä/majoituksia niin ei tarvis omalla autolla kaikkien paikalle päräyttää... Vielä harkinnassa lähtiskös, madaltais kynnystä huomattavasti jos joku nappais viereen. Ei kun siis kyytiin :D

      • harrastelen vällillä liftaamista kun ei linkit kulje eikä kimppa kyydit toimi toivon että liftaamisesta tulisi muotia kuten joskus ennen muinoin ihmiset ovat arkoja liftailemaan ja myöskin ottamaan kyytiinsä kun tapahtuu kaiken laista ikävää itse aloitin liftailun 17.v ja siitä lähtien olen liftaillut mitä milloinkinolen sen myötä tutustunut mukaviin ihmisiin joskus on ollut pientä harmiakin kuljettajista mutta ei onneksi mitään vakavaa harmia


    • senhän jo saattoi arvata ettei mulle sovi... vaikkei työt ookkaan esteenä... oon nimittäin zipoossa zillon ja zillon... mut pitäkää lystiä elekääkä kiusakko mun kolleekoita...

    • Pinjapa

      itsensä mukaan miittiin!

    • Uluru

      Jos vaik tuota noinaan...ilmaantuisin paikalle mä kans...;-) Halusitte mut sinne tai ette...
      Kaikki tosin kii siitä saanko majoituksen järkättyä...*ryntää suvun kimppuun*

    • sonyboy

      Soonny sit varmistettu, eli Mansen syysmiitti 3.9. alkaen klo 18 Ravintola Teerenpeli. Kyseinen paikka löytyy Hämeenkadulta miltei Omenahotellia vastapäätä (joillakin lyhyt matka kontata yösijaan). Tarkoitus olisi kokoontua alakerran etuosaan, jossa on mahdollisuus olla rauhassa. Sen kummempaa varausta ei paikkaan ole tehty. Klo 21 avautuu alakerran takaosa, jonka jälkeen on mahdollisuus jatkaa iltaa siellä tai sitten jossain muualla.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      85
      1887
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1479
    3. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      52
      1062
    4. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      75
      1054
    5. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      72
      1003
    6. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      59
      981
    7. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      950
    8. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      910
    9. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      819
    10. Teki mieli

      Huutaa meidän nimet tänne, niin ei jäisi epäselvyyttä. Ikävä sinua urpo.
      Ikävä
      38
      759
    Aihe