Isomäki

Anonyymi-ap

Miksi porukka ei käy peleissä? Ottaisitte vaikka Kuopiolaisista mallia. Samanlailla pakko voitto peli.

14

206

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Jääkiekko on boooring. Antaisi

    • Anonyymi00002

      Faneja tuntuu olevan kun kulkevat ässäpaidat päällä päivittäin. On hattua,kaulahuivia ja varmaan alushousutkin ässäkuvioilla.Kotona pyyhitään vessassa ässäpaperiin ja ässälautaselta syödään ässämarmelaatia.
      Huvinsa kullakin.

    • Anonyymi00003

      MIKSI PITÄISI? Täysin vieraslaji joka tuhoaa alkuperäistä suomalaista kulttuuria intiaanientappajien kulttuuriin!
      Maailman suurin rikos kun eurooppalaiset raiskasivat ja VARASTIVAT ja TUHOSIVAT koko mantereen ja nää trumpit elävät muka jumalan valitsemalla maalla?
      Helvettiin heidän jumalansa joutavat kuten Israelin!

      • Anonyymi00005

        Missä lätkäjoukkueessa trumpit ja inkkarintappajat pelaa?


    • Anonyymi00004

      Kyl Suames pitäs tehr laki et jääkieakos ja maatalousnäyttelyis järkkäreire seläs ois pakko lukee 'crew'!

    • Anonyymi00006

      Lätkä on chek..brutal tiffagy.
      Evvk. Kalmiston kaverit

    • Anonyymi00007

      Montako porilaista pelaa ässissä.

      • Anonyymi00008

        Montako ässää on porilaisissa.


    • Anonyymi00009

      Ässä on tsec. inst.dolores. Mun brodi on status dis. inves.

    • Anonyymi00010

      En voi vastata kuin omasta puolestani: Ei voisi vähempää kiinnostaa. En ole kiinnostunut jääkiekosta. Kaikkein vähiten, jos pelaajina ovat miehet. En voi keksiä huonompaa käyttöä rajallisen elämäni hyvin rajalliselle vapaa-ajalle kuin katsoa nuoria miehiä luistelemassa ympäri kaukaloa mustan kumiläpyskän perässä ja huitovat sitä mailoillaan. Välillä vedetään turpaan vastustavan joukkueen pelaajaa, jos sillä päällä ollaan. Järjetöntä.

      Voisi kuvitella, että keskimääräistä viriiliä miestä kiinnostaa viettää oma rajallinen vapaa-aikansa vähän eri tavalla kuin kiekon perässä luistelevia väkivaltaisia miehiä katsellen ja ihaillen.

      • Anonyymi00011

        Suomalaiset ovat jääkiekko kansaa. Paitsi sinä!


      • Anonyymi00012

        Kaukaloon tulisi saada vähäpukeisia naisia, vaikkapa voimaannuttavissa stringeissä pelaamaan ja tissit hyllyen tuuppimaan toisiaan.Siitä näystä voisi maksaakin.


      • Anonyymi00014
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Kaukaloon tulisi saada vähäpukeisia naisia, vaikkapa voimaannuttavissa stringeissä pelaamaan ja tissit hyllyen tuuppimaan toisiaan.Siitä näystä voisi maksaakin.

        Laitetaan se krista kirnu stringeissä sinne keskushyökkääjäksi ja maalivahdiksi sofia virta. Ostan kausilipun heti.


    • Anonyymi00013

      Koska se risti sinne temppelin katolle laitetaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      135
      3323
    2. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      65
      2330
    3. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      174
      2261
    4. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      79
      2107
    5. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      147
      1534
    6. Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta

      Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden
      Maailman menoa
      6
      1157
    7. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      103
      1131
    8. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      1046
    9. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      111
      957
    10. Niin siinä kävi. :D

      oisit halunnu seurustella :D jäit ilman :D
      Ikävä
      100
      956
    Aihe