Pekka ja Katri

Anonyymi-ap

https://youtu.be/xbXgCJ-Pi6s?is=qWFjtBBSw8wD4kzw

Mitä nuokin Pekka ja Katri ovat ja mikä on se joka aivan tavallisessa maalaisukossa vetää puoleensa?
Jos ehdottaisin vaimolleni tai vaimo ehdottaisi, että lähdetään ajamaan Tuusniemelle katsomaan Timo Juvosta ja viemään hapankaalia, punajuuria ja kissoille naksuja niin saattaisi siinä kahvi pyrskähtää suusta pöydälle.
Mutta Pekat ja Katrit lähtevät haahuilemaan Kosulan korpeen hirven lihoineen ja makkaroineen edes ilmoittamatta talonväelle tulostaan.

Sitten kyselevät lähettämällään "saa lukea videolla" postikortilla oelko lihat ja makkara hyvee.
Mitäpä siihen kysymykseen voi vastata?

8

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Entäpä nuo Maonon lähettämät lasit?

      Hirmuinen luento katteellisuuvesta kuinka ne ee niä kuinka suurtyö on verkkokaapan pitämisessä.

      Että ollaan niin kuin MYÖ jotka tiijetään ja sitten ootte TYÖ katteelliset jotka ette tiijä mittään.
      Kaupan pitämisessä on suurtyö.

    • Anonyymi00002

      Nämä on niitä mestarin vajakki faneja

      • Anonyymi00003

        Kateus paistaa viestistäsi vahvasti. Elämäsi taitaa olla aika surkeaa


      • Anonyymi00007

        No, sanotaan nyt näin, että jos joku tykkää kattoo Metsämania ja joku toinen tykkää kirjotella tuommosia kommentteja, niin kumpikin saa harrastaa sitä missä on hyvä.


    • Anonyymi00004

      Tämäkös teitä kateellisia harmittaa. Mut hei, se on teille aivan oikein!

    • Anonyymi00005

      Kyllähän se näin on, että jos ei itse seuraa Metsämania, niin koko touhu näyttää yhtä ymmärrettävältä kuin hirvenjäljet asfalttitiellä.
      Mutta Pekat ja Katrit eivät ole mitään mystisiä kulkijoita, vaan ihan tavallisia ihmisiä, jotka tykkäävät yhdestä tubettajasta ja vievät sille tuliaisia – samaan tapaan kuin toiset vievät artistille suklaata keikalle.

      Metsäman ei ole pyytänyt keneltäkään hapankaalia, punajuuria eikä hirvenlihaa. Ihmiset vain haluavat ilahduttaa, ja hän sattuu olemaan sellainen persoona, jolle sitä mielellään tekee. Aitous vetää puoleensa, vaikka se ei kaikille aukea.

      Ja mitä siihen ‘oelko lihat ja makkara hyvee’ -kysymykseen tulee, niin sehän on juuri sitä Metsämanin ja hänen porukkansa omaa huumoria. Ei siinä tarvitse olla sen syvempää.
      Jos joku haluaa ajaa Tuusniemelle asti viemään naksuja kissoille, niin eipä se ole muilta pois. Jokainen ilahduttaa tavallaan.

    • Anonyymi00006

      Voe vattu näehen kans. Kaekkee se teettää.

      • Anonyymi00008

        Mie oon videoiden kautta saanut sen käsityksen, että toiset tykkäävät hänestä kovastikin ja toiset taas katsovat pitkin nokkavartta. Niinhän se on monen muunkin kohdalla, kun ei kaikki tyylit sovi kaikille. Tuusniemellä hän on tuttu koko pitäjälle, ja somessa taas porukka virnuilee herkemmin – siellä on varmasti tuusniemeläisiäkin mukana. En mie hänen omaa piiriään tunne, kerroin vain sen mitä itse oon videoista ymmärtänyt. Eipä tässä sen kummempaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2461
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      47
      1478
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1349
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1039
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1019
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe