Sali ja yrittäjä jälleen mediassa. Saa nähdä tapahtuuko tässäkin keskustelussa sama kuin muissa keskusteluissa.
Kyseessä siis huijari, keskittyy ikäihmisiin. Ja kun täällä ryhmissä aiheesta kesksutellaan niin jossain vaiheessa alkaa rummutus positiivista kommenteista joita ladataan muutaman minuutin välein. Hyvä taktiikka huijarilla kadottaa negatiiviset kommentit ja tähän ei pystytä puuttumaan.
Kun keskustellaan avoimesti salin ja yrittäjän huijauksesta niin pian alkaa kommentit kuinka salin avulla on yhtäkkiä saatu erilaiset sairaudet poistettua jne.
Uskon, että yrittäjä on tehnyt joka tapauksessa kotiläksynsä ja rikosoikeudellinen case on haasteellinen. Hän on löytänyt sopimuksista keinon saada ihmiset lukittua pitkiin sopimuksiin ja sitten tarkoituksellisesti ei ole tavoitettavissa. Myyntitilanne on todella agressiivinen ilmaisesta konsultoinnista alkaen. Kuitenkin agressiivinen myynti ei ole rikos mahdollisesti tässä tilanteessa. Surullista, että niin moni huijataan tässä casessa ja liiketoimintakiellon asettaminen henkilölle on vaikeaa.
Kyseessä on narsistinen henkilö joka ryssinyt monta muutakin asiaa ja tämä ei varmaan pääty tähän.
Sairaalanmäen liikunta- ja hyvinvointikeskus / Voimataso
5
429
Vastaukset 5
- Anonyymi00002
Itse narsisti teki aloituksen
- Anonyymi00005
Kukin tehköön omat tulkintansa Veskun touhuista:
YLE - 27.3.2026
https://yle.fi/a/74-20216176
Keskisuomalainen - 24.3.2026
https://www.ksml.fi/paikalliset/9325393
Keskisuomalainen - 3.10.2025
https://www.ksml.fi/paikalliset/8892128
Keskisuomalainen - 26.9.2025
https://www.ksml.fi/paikalliset/8875317
YLE - 17.9.2025
https://yle.fi/a/74-20181868
Keskisuomalainen - 30.7.2024
https://www.ksml.fi/paikalliset/7300913
- Anonyymi00003
En tiiä onko narsisti vai mikä, mut ilmeisesti kaveri on hypännyt syvään päätyyn salaliittoteorioisssakin
- Anonyymi00004
Tyhmä se joka menee lankaan
- Anonyymi00006
Eikö tuota kusetusmulkkua saada mitenkään lahdattua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487