että kertoisit, että aletaanko oikeasti yrittämään tätä meidän juttua, vai jätetäänkö tähän. Tämä välitila on hyvin vaikea mulle ja mun pitäisi omaa elämääkin suunnitella tulevaisuuttani ajatellen.
Toivoisin kyllä
Anonyymi-ap
38767
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Kenelle?
Antaa tulla.
Itsehän olet välitilat halunnut.
Voisi varmaan eka tavata?
Ei kannata kenenkään antaa roikottaa itseään. Tuosta nimittäin ei tilanne ainakaan parempaan suuntaan mene. Korkeintaan hetkittäin.
En tiedä haaveistasi jne. Rehellisesti olen huono tutustumaan ihmisiin en tiedä mitä tuttusi ja ystäväsi ajettelisivat. On minussa vikoja tiedostan kyllä sen. Minun pitää olla realisti ja rehellinen vastaus joka varmaan on oikea ratkaisu että lopetetaan tämä tähän.
Meidän pitäisi olla fyysisessä kontaktissa ainakin kerran. Useamminkin, jos tuntuu molemmista hyvältä. Sellainen luotettava vakkari s*ksikumppani, olisi mieleeni. Sellainen suhde johon kuuluu s*ksi ja kiva tekeminen ja yhdessäolo. Asuttaisiin erillään ja muut miehet, eikä naiset kuuluisi kuvioon.
Mieheltä-Naiselle
Näin mä haluaisin ja oon sen sanonutkin hänelle. Mutta taitaa välitilaksi jäädä omakin juttu loppuun saakka.
-sivuongelma
Eikö sun pitänyt olla polysuhteilija? Eli sellainen, jolla nimenomaan muut kuuluu kuvioon. Molemmilla omat puolisot siis? Niin mä olen koko ajan luullut.
Haluat kevyen suhteen, missä ei tarvitse ottaa vastuuta. *sivu
Kaikki käy- meininki.
Mulla on tunteita mun miestä kohtaan edelleen. En voi sanoa mitään muuta kun olen pahoillani.. kai.
Välitila on jokaiselle tunteelliselle ihmiselle vaikea. Tiedätkö mistä välitilanne johtuu, eli miksi se ei etene kunnon sitoutumisen asteelle? Oletteko puhuneet tarkemmin syistä?
Monille se välitila on se mihin pyrkivät ja säilyttämään sen siinä. Se on sitä kun kirsikat kyllä kelpaa kakun päältä, mutta muu ei kiinnosta riittävästi. Sivusta
Voi olla osalla noin, että haluaa kevyen suhteen. Se pitäisi sitten tiedostaa itsestään ja ilmaista toiselle.
Mutta on myös muita syitä välitilaan, esim pelot.
Itse olen jostain syystä tavannut enemmän heitä, jotka kyllä selkeästi etsivät kunnon suhdetta ja haluavat sitoutua. Kevyttä suhdetta etsivät ovat sen nopeaan kertoneet, lähes ekalla tapaamisella.
Täällä kun monet sysää toiselle kaiken työn niin kyllä se on sen merkki ettei ole todellakaan sopiva. Jos on tahtoa molemmilla niin kyllä molemmat silloin tulevat toisiaan vastaan kaikki muu on turhaa sepitettä ja molemmat tekevät parhaansa.
Itse olen jo luovuttanut pitkän aikaa sitten, tyhjästä on paha nyhjästä. Koittakaa antaa mahdollisuus sellaiselle joka on oikeasti kiinnostunut ja antaa myös oman osuutensa.
Totta!
Ei mulla ole mitään sihteereitä vastaanottamaan tuollaisia kirjallisia, onkohan muillakaan. Ei mitään epämääräistä.
T.Hän elää!
Ole rauhassa, Jeesus Kristus on Kuningas. Aamen.
https://m.youtube.com/watch?v=boM3oFAFrXQ&pp=0gcJCZoBo7VqN5tD
Olen fyysisessä kontaktissa useiden naisten kanssa ja en ymmärrä miksei voisi olla.
Se selvii sulle myöhemmässä elämässä idiootti… sit vasta kun sun kohdalla kaikki on jo liian myöhästä
Tuo on suhteen 1. etappi, "Aletaanko olee?" eli onko yhteistä tulevaisuutta.
Ymmärrän hyvin, että on vaikeaa olla välitilassa.
Kyllä, kyllä ja kyllä..
Poistun nyt välitilasta, vaikka olenkin siellä ollut enää ajoittain ja silloinkin puoliksi.
Suosittelen muillekin. Pelkkä tietoisuus tästä helpotti henkisesti. En ole kenellekään mitään velkaa, enkä velvollinen kuin lapselleni.
Turha odottaa. Jos tuut vastaan niin sylkäsen.
Itse olisin myös voinut kirjoittaa samanlaisen aloituksen, koska aikaa on jo mennyt... Toisaalta olen tulkinnut hiljaisuuden niin, ettei halua ole sitten kuitenkaan jatkaa tutustumista.
(Kuin hänelle (N>M):
Toimipisteen vaihtumisen jälkeen törmäämisen todennäköisyydet laskivat. En tiedä varmasti, onko joku viesti täällä sinulta enkä voi tietää, huomaatko edes, jos jotain tänne kirjoitan. Siksi en paljonkaan täällä kirjoittele. Jos lähettäisit numerosi, olisi helpompaa kommunikoida ja välttää myös mahdolliset väärinkäsitykset.) -S
Arvomme ovat erilaiset. Et arvosta minua. Jään vaille ymmärrystä joltain oleellisilta osin. Pohjatunne on yksinäisyys. Parempi, että mennään eri teitä. Olet kuitenkin mielessäni ihana.
Ikävää että koit niin.
Tuntui ettei pystynyt olemaan niin avoin kuin olisi halunnut kun ei ollut tietoa asioissa, ja oli varmasti paljon väärinymmärryksiä.
Arvostan. <3
Ei tuo sinulle ollut. Minun kaivattuni ei lue palstaa. Vahingossa kirjoitin sinä muodossa. Teki mieli kirjoittaa se tänne, jos vaikka uskoisin tilanteemme paremmin.
Sinun kannattaa miettiä oma tilanteesi ottamatta näitä palstan kirjoituksia itseesi liian syvällisesti. Teillä voi olla aivan eri kokonaisuus. Toki pohtimiseen voi käyttää muiden ajatuksia tukena. Oikeassa elämässä sitten tapahtuu ja toimitaan.
Ymmärrän.
Onhan se aina epävarmaa mitä vastaa ja mihinkin, mutta haluaa yrittää.
Saatetaan olla tuttuja silti. 😊
Saatetaan. Kommentti sai minut hymyilemään. 😁
😅
Kivaa päivää!
Mun on pakko nukkua välillä.
Muista rahaa on ja tulee automaattisesti kaksi kwrtaa kuukaudessa säännöllisesti ja varnasti.
Varmemmin ei tule kenelläkään.
Perittyä omaisuutta
Tilipäivä osinkoina
Elämästä voi nauttia