Myyty, myyty, myyty. Jes! Loppui se akkujen kanssa sählääminen.
Mökki on myyty
Anonyymi-ap
3440
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei olisi tarvinnut sählätä akkujen kanssa, kun olisit laittanut ihan oikean aurinkosähkön. Myyntihintakin paljon parempi. Jopa enemmän kuin se aurinkosähkön hankintahinta.
Nyt lähtee myös myyntiin. Porvoon Pellingissä meidän mökki. Tuo Ukrainan tulitus Venäjän öljyterminaaleihin on jo niin suurta ettei voi välttyä ympäristötuhoilta. Ja meidän matala Suomenlahti on todella hauras. Täältäkin näkyy kiikareilla savupatsaat. Ja noita tankkereita on ihan tolkuttomasti merellä, törmäävät kohta toisiinsa.
No nythän sinä. Taisi olla kangastusta, silmissäsi näky tuo...
Pitää olla todella hyvä, lähes tuuleton sää ja savun on noustava korkealle. Tarvii olla myös hyvä tsägä ja osua se linssi justiinsa oikeaan suuntaan, jotta näkyis ne savupatsaat Pellinkiin, edes hyvällä kiikarilla.
Silloinkin jää arvailuksi.
Se väli on sentään puolitoistasataa kilometriä, joten ilman savut ja sumut vaikuttaa tuolla etäisyydellä todella merkittävästi. Appivanhemmilla on koti Virolahdella ja lähes suora näköyhteys mm. Koivistolle, mutta vain kerran oli näkynyt jotain, edes öljysavulta vaikuttavaa.