Kyllä nyt on syytä katsoa tarkkaan mitä ostaa ja mistä, ruokaostokset ovat todellakin nousseet .
Ruoan hinta noussut
5
185
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tottakai. Polttoaineet on 2,50€
- Anonyymi00002
Ruuan hinnannousu seuraa perästä. Tulee näkymään selkeästi myöhemmin.
- Anonyymi00003
Ei vielä ole nähty kunnon nousua. Jonkinmoinen pompaus taas hintoihin saadaan, kuten kävi putinin aloittaman "erikoisoperaation" seurauksena.
- Anonyymi00005
Tuolle Putiinille pitäis tehdä ”erikoisoperaatio” niin hinnat alkaisivat laskemaan.
- Anonyymi00004
Juu, ei paljon muuhun ole varaa, kuin pikakaurahiutaleisiin, perunoihin, sipuleihin ja HK:n eineslihapyöryköihin, makarooniin ja tonnikalaan.
Tonnikalapastaa saa aika edullisesti tehtyä, et vajaalla eurolla saa päivän aterian, kuten myös HK:n eineslihapyöryköistä saa aika edullisen aterian ja oikein maittavan vielä, jos onnistuu tekemään maukkaan kastikkeen.
Naudan jauheliha on niin kallista, et hampurilais pihvit joutuu tekeen mustista pavuista, joista saa oikein maukkaita kasvispihvejä ja halvemmalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658