Suurin unelma?

creative director

Mikä on teidän suunittelijoiden suurin unelma/määränpää työn saralla? Miten aiotte sen toteuttaa?

Itselläni alkaa vasta lukio, ja tuntuu, kuin olisin vankilassa. Odotan jo opiskelua, minkä jälkeen haluaisin(ja aion jossakin vaiheessa) muuttaa Pariisiin ja tulla kuuluisaksi.

2

452

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ludvig(n)

      Oma peruskouluaikani oli myös kuin vankila, istumista vankkojen kalterien takana odottamassa, että opiskelut alkaa. Olin yhdeksännellä kun jo tiesin että menen TAIK:iin kun kakku olisi lusittu.
      Laitoin lukion jälkeen paperit rullaamaan kohti Taideteollista ja silmissä siinsi taiteen maisterin tutkinto ja enemmänkin, kultaisia, voimakkaita unelmia, unia.
      Sitten koitti päivä. Pääsin pääsykokeisiin, pukeuduin pitkään viittaan ja suuren taikurinhattuuni. En päässyt kouluun.
      Tällä hetkellä olen työtön ja alkoholisoitunut, myös prostituutiota olen joutunut harjoittamaan.

      Mene suosiolla amikseen, niin kaveritkin tekivät. Tai "kaverit". Nyt ne ajavat autolla ohi, onnellisen näköisinä, vatsat pullollaan ja itsellä ei ole edes kämppää.

      • leppis

        en mäkään päässy taikkiin, vaikka oon kyllä lahjakas. opiskelen muualla.monet yrittää monta kertaa ennen kuin natsaa, sinnikkyyttä! varsinkaan lukion jälkeen suoraan on vaikea päästä, nuoria ja kypsymättömiä kun sillon ollaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      1846
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      128
      1061
    3. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      109
      1050
    4. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      961
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      72
      898
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      53
      779
    7. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      36
      679
    8. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      647
    9. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      642
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      238
      641
    Aihe